امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30289
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 199
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «آستانه» پایتخت قزاقستان در دهه آخر ماه مبارک رمضان میزبان جشنواره هفته قرآنی با حضور «توابی» هنرمند ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «آستانه» پایتخت قزاقستان در دهه آخر ماه مبارک رمضان میزبان جشنواره هفته قرآنی با حضور «توابی» هنرمند ایرانی و آثار ارزشمند وی بود.

در این مراسم که با استقبال علاقمندان به قرآن و فرهنگ قرآنی در کشور قزاقستان مواجه شد، «قربان سیفی» سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه نزول قرآن کریم است و بر تداوم همکاری‌های فرهنگی و قرآنی 2 کشور تأکید کرد.
«اصغر صابری» رایزن فرهنگی کشورمان نیز هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی بیشتر مردم به قرآن و جایگاه آن در هنر، معرفی هنرمندان قرآنی کشورمان و تقویت همکاری‌های فرهنگی و قرآنی ایران و قزاقستان دانست.

«اسماعیل‌اف» نماینده مفتیات مسلمانان قزاقستان در این مراسم با اشاره به برنامه‌های سال گذشته رایزنی فرهنگی کشورمان در فراهم کردن حضور گروه تواشیح و هنرمندان قرآنی در این کشور، برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی را در آشنایی و انس بیشتر مردم قزاقستان با قرآن، مفید و مؤثر بیان کرد.

«اصغر علی‌بیک» رئیس کتابخانه آکادمی قزاقستان نیز با قدردانی از سفارت و رایزنی فرهنگی کشورمان، برگزاری نمایشگاه قرآنی در پروش فکری نوجوانان و جوانان کشورش مفید و مؤثر عنوان کرد.
مراسم افتتاح جشنواره هفته قرآنی در کتابخانه آکادمی آستانه با حضور سفیر و رایزن فرهنگی و توابی هنرمند قرآنی کشورمان، رئیس کتابخانه آکادمی قزاقستان، نماینده اداره مفتیات مسلمانان این کشور، مسئولان فرهنگی سفارتخانه‌های کشورهای مسلمان، مسئولان نهادهای و علاقمندان قرآنی در این کشور، هفت مرداد برگزار شد.

همچنین همزمان با حضور 2 هنرمند دیگر قرآنی کشورمان، هفته قرآنی در موزه ملی شهر آلماتی قزاقستان نیز برگزار و با استقبال مردم مواجه شد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها