امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30299
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن‌تایمز، یک فعال سعودی اعلام کرد که دولت وی یک میلیارد دلار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن‌تایمز، یک فعال سعودی اعلام کرد که دولت وی یک میلیارد دلار به ارتش مصر برای راه‌اندازی کودتا علیه دولت «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق مصر و ایجاد یک دولت موقت تخصیص داده است.
«مجاهد بن حارث بن حمام» فعال سیاسی عربستان سعودی که کمپین فعالی در شبکه «توییتر» علیه فساد دولت سعودی برپا کرده است، گفت که «عبدالفتاح السیسی» این مبلغ را در ۳ ژوئیه (۱۲ تیرماه) از دولت عربستان دریافت کرده است و علت این رشوه‌دهی این بود که انتقال قدرت در مصر به آرامی جریان پیدا کند.
بر اساس این گزارش، دولت عربستان هم‌اکنون مطمئن نیست که آیا این کمک به ارتش مصر عاقلانه بوده یا خیر زیرا «ملک عبدالله» به خوبی به این امر واقف است که شکست کودتا در مصر برای عربستان فاجعه‌بار خواهد بود زیرا روی کار آمدن هر دولتی غیر از دولتی که عربستان به آن کمک کرده است قوی‌تر از دولت قبلی است و سیاست‌های ضد سعودی را دنبال خواهد کرد.
خبرگزاری یونایتد پرس اینترنشنال گزارش کرد که مجاهد بن حارث بن حمام در توییتر خود نوشت: این دلیلی است که ملک عبدالله یکی از حامیان استفاده نامحدود از زور در سرکوب معترضان مصر است. ملک عبدالله نه تنها از کودتا حمایت می‌کند و در تلاش است تا دیگران را متقاعد به پذیرش فرصت‌‌های جدید کند، بلکه به السیسی نیز کمک می‌کند.
این فعال سیاسی سعودی تصریح کرد: پادشاه عربستان در تلاش است تا در غرب اعمال نفوذ کند تا اقداماتی را از جمله انتقاد از دولت مصر صورت دهند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها