امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30316
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس،«بهزاد ابتهاج» مشاور حقوقی سازمان سینمایی درباره پرونده دادخواست خانه سینما مبنی بر  فاقد وجاهت قانونی مجمع عمومی 19 ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس،«بهزاد ابتهاج» مشاور حقوقی سازمان سینمایی درباره پرونده دادخواست خانه سینما مبنی بر  فاقد وجاهت قانونی مجمع عمومی 19 تیرماه گفت: در خصوص پرونده مطروحه از طرف خانه سینما توضیح این نکته ضرورت دارد که دادخواست مربوطه به طرفیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنوف مورد نظر تقدیم گردیده است. مبنی بر درخواست دستور موقت بر جلوگیری از ثبت و تشکیل مجمع عمومی صنوف یاد شده  است.

وی در ادامه توضیح داد:  وفق مقررات تمامی اختیارات و مسئولیت‌های وزارت ارشاد در حوزه سینما عملا به سازمان سینمایی منتقل می گردد، اینجانب به نمایندگی از سازمان سینمایی مبادرت به ارایه مدارک مربوط به شعبه محترم 27 مجتمع قضایی شهید بهشتی نمودم و همانگونه که پیش بینی می‌شد مدارک مربوط به تعطیلی دائم خانه سینما در پرونده وجود نداشت.

ابتهاج در ادامه گفت: دادگاه پس از مطالعه لایحه مربوطه به لحاظ اینکه دادخواست علیه سازمان سینمایی تقدیم نشده است به سمت اینجانب ایراد گرفته که در مورخه 7/5/92 موضوع از طریق دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هماهنگ شد تا با اعطای نیابت به سازمان سینمایی اشکال مربوطه مرتفع گرددو دادگاه درباره لغو دستور که تقاضای سازمان سینمایی است روز شنبه یا یکشنبه اعلام نظر خواهد کرد.

دادگاه قطعی پرونده مهرماه خواهد بود

ابتهاج در ادامه درباره دادگاه قطعی این پرونده گفت: وقت رسیدگی پرونده 10/7/92 است که جهت پرداختن به ماهیت اصلی دعوا انجام خواهد شد. پرونده  نسبت به اصل اختلاف خانه سینما مدعی شده مجمع عمومی فاقد وجاهت قانونی است و دادخواست  بر ابطال مجمع عمومی 19 تیر دادند و  دادگاه قبل از ورود به ماهیت پرونده دستور موقت مورد اعتراض را صادر کرده است.

مشاور حقوقی سازمان سینمایی در ادامه تاکید کرد:  توصیه اینجانب به طرفین دعوا این است که با سعه صدر و بدون پرداختن به حواشی در جهت رفع مشکل خانه سینما تلاش عاقلانه بنمایند.

انتهای پیام/ ا

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها