امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30318
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 88
سیدعباس میرهاشمی مدیرعامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره انتشار کتاب‌های تازه و در دست چاپ این انجمن ...

سیدعباس میرهاشمی مدیرعامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره انتشار کتاب‌های تازه و در دست چاپ این انجمن گفت:  انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس قالب جدیدی از انتشار کتاب‌های عکس را آغاز کرده و قرار است آثار هر یک از عکاسان دوران دفاع مقدس را در قالب یک کتاب عکس ویژه منتشر کند که چندی پیش کتاب عکس‌های دفاع مقدس احمد علیزاده نوحی را انجمن منتشر کرد و دو کتاب از آثار سعید صادقی و علی فریدونی را نیز در دست چاپ دارد.
                            عکس از: علی فریدونی

وی درباره زمان انتشار دو کتاب عکس سعید صادقی و علی فریدونی هم گفت: انتخاب آثار این دو کتاب و مراحل جمع‌آوری اطلاعات و اسکن آثار انجام شده است و هم‌اکنون در مراحل نهایی برای انتشار قرار گرفته است.

میرهاشمی گفت: در هر کتاب عکس از عکاسان دفاع مقدس حدود 150 قطعه عکس چاپ و منتشر می‌شود که البته بستگی به گرافیک وچیدمان هر کتاب و همچنین تعداد آثار هر عکاس دارد.

به گزارش فارس،‌علی فریدونی متولد 1334 است که در سال 1355 به استخدام خبرگزاری جمهوری اسلامی (پارس) درآمد. طی 8 سال دفاع ‌مقدس در بیش از 21 عملیات کوچک و بزرگ شرکت کرد تا با ثبت 25000 فریم به 22 جایزه و دیپلم افتخار داخلی و خارجی دست یابد. آثارش در نشریات مختلف دنیا منتشر شده‌اند و یکی از معروف‌ترین آثارش عکس ربایندگان هواپیماست.
                               عکس از: سعید صادقی

سعید صادقی متولد 1332 تبریز است که عکاسی را همزمان با دوران انقلاب اسلامی آغاز کرد. از سال 1358 تا 1367 در  روزنامه جمهوری ­اسلامی عکاسی کرد و از 2 مهر 1359 تا پایان جنگ و عملیات مرصاد به عکاسی جنگ پرداخت.

او در ده­‌ها نمایشگاه عکس با موضوعات جنگ، کودکان، ایران امروز، زنان ایران در داخل و خارج کشور حضور یافته است.

به گفته میرهاشمی عکس‌های دوران دفاع مقدس، در قالب کتاب‌هایی با عنوان «عکاسان جنگ» از سوی انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس به مرور منتشر خواهد شد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار