امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30320
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۰
تعداد بازدید: 32
آرمان خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: حدود 4 هزار پرونده برای دریافت تسهیلات از صندوق ...

آرمان خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: حدود 4 هزار پرونده برای دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند، ولی بیش از 80 درصد آنها موفق به دریافت این تسهیلات نشده‌اند که دلیل اصلی آن، عدم همکاری بانک‌‌های عامل است.

وی تصریح کرد: طبق قانون، 10 درصد منابع حاصله سال جاری صندوق توسعه ملی باید به صورت ریالی به تولید‌کنندگان اختصاص یابد که در این مورد، متقاضیان پس از ارزیابی توسط وزارت صنعت و معدن و صندوق توسعه ملی، جهت دریافت تسهیلات به شبکه بانکی معرفی می‌شوند.

عضو کارگروه حمایت از تولید با بیان اینکه اکثر متقاضیان در سیستم بانکی با مشکل روبرو شده‌اند، گفت: منابع ریالی صندوق توسعه ملی تأمین شده، ولی مشکل اصلی، عدم همکاری بانک‌های عامل است که در این مورد، بانک مرکزی می‌تواند بانک‌های عامل را ملزم به اجرای این طرح کند.

خالقی در مورد دلیل عدم همکاری شبکه بانکی در این خصوص نیز گفت: بانک‌ها بهانه‌های مختلفی می‌آورند از جمله اینکه اگر متقاضی، دارای بدهی معوق باشد، یا در ارائه وثیقه مشکل داشته باشد، از پرداخت تسهیلات به او خودداری می‌کنند، یا اینکه اعلام می‌کنند هنوز منابع لازم برای ما تأمین نشده و یا اینکه بانک مرکزی هنوز در این مورد دستوری به ما نداده است.

وی افزود: در حال بررسی دلایل عدم پرداخت تسهیلات به این متقاضیان هستیم تا مشخص شود کدام واحد و به چه دلیلی نتوانسته تسهیلات را دریافت کند.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها