امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30321
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۰
تعداد بازدید: 100
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی کشور به مناسبت روز قدس در بیانیه‌ای اعلام کرد: قطعاً دولت سوریه به ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی کشور به مناسبت روز قدس در بیانیه‌ای اعلام کرد: قطعاً دولت سوریه به واسطه حمایت‌های خود از گروه‌های مقاومت در فلسطین (حماس و جهاد اسلامی) و همچنین در لبنان (حزب الله) از کشورهای موثر محور مقاومت در خاومیانه است و به خصوص قرار گفتن این کشور درغرب و در مجاورت فلسطین اشغالی اهمیتی ژئواستراتژیک به این کشور بخشیده است. لذا یکی از نکات روز قدس امسال ضرورت حمایت مسلمانان جهان از ملت سوریه در برابر هجمه و بحران سازی غربی‌ها «دنباله‌های منطقه‌ای» آنهاست.

بر اساس این گزارش، بسیج دانشجویی در این بیانیه آورده است: هرچه بیشتر از 16مرداد 1358 یعنی زمان نامگذاری روز جهانی قدس می‌گذرد ابعاد جدیدی از عمق نگاه راهبردی امام خمینی(ره) در نامگذاری این روز هویدا می‌شود.

بسیج دانشجویی در این بیانیه اعلام کرده است: درست در زمانی که دولت‌های عربی پس از قبول چندین شکست نظامی درسال‌های 1948، 1956، 1967 و 1973،1982 در برابر اسرائیل «راهبرد سازش» را بر «راهبرد مقاومت» ترجیح دادند، امام خمینی(ره) با صدور نامه‌ای خطاب به مسلمانان جهان، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس و حمایت از آرمان فلسطین نامگذاری کردند و روح تازه‌ای بر پیکر رنجور مقاومت دمیدند.

بسیج دانشجویی با اشاره به برکات بیشتر روز قدس در این بیانیه، برجسته کردن خطر صهیونیست ها برای ملت‌ها، منفورسازی گفتمان سازش در بین ملت‌های مسلمان، صدور مولفه‌های ضد استکباری اندیشه انقلاب اسلامی، یادآوری ضرورت وحدت مسلمانان در برابر تهدیدات مشترک جهان اسلام را از مهم‌ترین برکات این روز دانست.

بسیج دانشجویی با بیان اینکه امروزه دیگر روز قدس از قالب یک «روز نمادین مناسبتی» به در آمده و به یک «گفتمان فراگیر» در بین کشورهای اسلامی و ملت‌های آزادی خواه جهان تبدیل شده است، اعلام کرد: باید پذیرفت که نگاه حداقلی به روز قدس و محدود کردن آن تنها به مسئله فلسطین و آزادسازی قدس جفا در حق این روز است، همانطور که بنیانگذار روز قدس می‌فرماید: «روز قدس یک روز جهانی است. روزی نیست که اختصاص به قدس داشته باشد، روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است»(صحیفه نور،ج10،ص113).

در ادامه این بیانیه بسیج دانشجویی اظهار داشت: به نظر می‌رسد توجه به ابعاد بین‌المللی و سایر مسائل جهان اسلام در راهپیمایی‌های روز قدس نیز به خصوص پس از وقوع انقلاب‌های مردمی ناشی از بیداری اسلامی در خاورمیانه، امری ضروری است.

بسیج دانشجویی گفت: اگر دولت‌های عربی و اسلامی منطقه خاومیانه را به دو بخش محور مقاومت در برابر نظام سلطه و محور سازش با نظام سلطه که در واقع برگرفته از دوگفتمان مقاومت و سازش هستند، تقسیم کنیم، پس از گذشت قریب به دوسال و نیم از شروع تحولات سوریه، امروزه کمتر تحلیلگر ژرف اندیشی وجود دارد که این نکته را انکار کند که هدف از «بحران سازی توسط خارجی‌ها» در سوریه تضعیف محور مقاومت و تغییر موازنه قدرت به نفع محورسازش در منطقه است. این امر پس از آن صورت می‌گیرد که آمریکا پس از انقلاب‌های مردمی خاورمیانه برخی از متحدان منطقه‌ای خود را از دست داد و برخی دیگر را در آستانه سقوط می‌یابد. 

بسیج دانشجویی ادامه داد: قطعاً دولت سوریه به واسطه حمایت‌های خود از گروه‌های مقاومت در فلسطین (حماس و جهاد اسلامی) و همچنین در لبنان (حزب الله) از کشورهای موثر محور مقاومت در خاومیانه است و به خصوص قرار گفتن این کشور درغرب و در مجاورت فلسطین اشغالی اهمیتی ژئواستراتژیک به این کشور بخشیده است. لذا یکی از نکات روز قدس امسال ضرورت حمایت مسلمانان جهان از ملت سوریه در برابر هجمه و بحران سازی غربی‌ها «دنباله‌های منطقه‌ای» آنهاست.

بسیج دانشجویی با اشاره به عملکرد اخوان و مرسی در مصر در یک سال اخیراعلام کرد: این عملکرد تجربه‌ای بسیار موثر در نوع مواجهه گروه‌های سیاسی اسلامی با غرب و صهیونیسم است و به خوبی نشان داد که هر چقدر از گفتمان مقاومت دور شده و به سمت سازش با حیله گران صهیونیستی و غربی نزدیک شوند به همان میزان از مردم به عنوان پشتوانه اصلی خود دور شده و به دیوار سست بنیان و متزلزل تکیه کرده‌اند که هر آن امکان فروریختن آن وجود دارد. اگر مرسی در طول یکسال گذشته بر آرمان حمایت از مقاومت و فلسطین وفادار می‌ماند و روح مبارزه با صهیونیسم را در دولت و ملت مصر زنده نگه می‌داشت آیا به این راحتی سرنگون می‌شد و مردم اجازه می‌دادند که او بازداشت و محاکمه شود؟!

بسیج دانشجویی می‌افزاید: به همه گروه‌های اسلامی در کشورهای اسلامی توصیه می کنیم از اتفاقات اخیر درس عبرت گرفته و به دامان مردم برگشته و بر آرمان آزادی قدس شریف پایبند بمانند.

در ادامه این بیانیه بسیج دانشجویی با بیان اینکه بار دیگر خائنان به ملت فلسطین روند سازش را با سردمداری شیطان بزرگ از سر گرفته‌اند و در حال تکمیل تجربه تلخ واگذاری فلسطین هستند، آمده است: بسیج دانشجویی ضمن محکومیت این اقدام ننگین از ملت‌‌های مسلمان و آزاده جهان می‌خواهد روز قدس امسال را پرشورتر از همیشه برگزار و پیام خود را به سازش کاران برسانند چرا که مسئله فلسطین راهی جز مقاومت و جهاد ندارد.

بسیج دانشجویی افزود: قطعاً هرساله غرب به رصد و نظاره می‌نشیند که اعمال فشارها و تحریم چقدر توانسته است بر دست کشیدن ملت ایران از آرمان‌های خود موثر باشد.

بسیج دانشجویی، مسئله فلسطین را یکی از اصلی‌ترین آرمان‌ها و روز قدس را یکی از مهم‌ترین جلوه‌های بروز پایداری بر آرمان‌ها دانست و افزود: حضور گسترده ملت ایران در راهپیمایی روز قدس می‌تواند نمایانگر بی تاثیر بودن فشار ها بر ملت ایران باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها