امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30353
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۱
تعداد بازدید: 40
عباس مقتدایی سخنگوی شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران و سخنگوی فراکسیون بیداری اسلامی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود ...

عباس مقتدایی سخنگوی شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران و سخنگوی فراکسیون بیداری اسلامی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیرامون خلق حماسه سیاسی دیگر توسط مردم در راهپیمایی روز قدس، اظهار داشت: خلق حماسه سیاسی اخیر که مردم با حضورشان در انتخابات ریاست جمهوری 92 رقم زدند، خود یکی از دستاوردهای پایداری ایران بر آرمان ملت فلسطین است.

وی افزود: روز جهانی قدس از دیرباز عمق اعتقاد ملت مسلمان ایران به وحدت و اتحاد امت اسلامی را متجلی ساخته است. رویکرد امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی نیز همواره توجه جدی به مفهوم امت و یکپارچگی جهان اسلام را نشان داده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر امروز می‌بینید که مردم ایران در انتخابات به شکلی گسترده شرکت کرده و حماسه سیاسی خلق می‌کنند از آن رو است که سال‌ها تجربه کردند که می‌توانند با اتحاد و یکپارچگی و با حضور منسجم در دفاع از امت اسلامی،به نتایج مطلوب برسند و چنین رویکردی درقبال فلسطین و قدس نیز می‌تواند مسلمانان را به دستاوردهای عظیمی برساند.

سخنگوی شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران تصریح کرد: روز قدس که نشان از یکپارچگی جهان اسلام دارد، هم در کلام و عمل امام خمینی (ره) و هم در سیره رهبری مقام معظم رهبری تبلور عمیق و نمود و ظهور عینی یافته است.

مقتدایی با بیان اینکه آرمان انقلاب اسلامی دفاع از مستضعفان است، افزود: چنین رویکردی در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز نهادینه شده است و آرمان فلسطین و دفاع از مظلومیت‌ ملت‌های ستمدیده جزء جدانشدنی آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

سخنگوی فراکسیون بیداری اسلامی خاطرنشان کرد:‌ راهپیمایی روز قدس مانوری سالیانه است که در آن، مردم مسلمان جهان، روحیه اسلامی در دفاع از مظلوم را تکرار و دوره می‌کنند تا دچار فراموشی نشوند.

عباس مقتدایی ادامه داد: به همین جهت همه کسانی که در بخش‌های مختلف نظام اسلامی مسئولیت دارند برای حفظ این رویکرد و روحیه باید برنامه داشته باشند و احساس مسئولیت کنند.

«امسال پس از اتحاد و انسجامی که در نتیجه خلق حماسه سیاسی انتخابات پدید آمده است، این انتظار وجود دارد تا نسبت به تداوم این حماسه برای عرصه سیاسی بین‌المللی به نام فلسطین نیز حضور یکپارچه امت اسلامی را شاهد باشیم».

وی ادامه داد: ادامه خلق حماسه سیاسی ایران می‌تواند به خلق حماسه جهانی در دفاع از فلسطین و مظلومیت ملت‌های مسلمان منتهی شود.

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران پیرامون تحریم کالاهای صهیونیستی نیز از سوی مسلمانان جهان گفت:‌ همین اتحاد و وحدت سیاسی در بین کشورهای مسلمان می‌تواند دامنه حماسه اقتصادی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری را به خلق حماسه اقتصادی جهانی به ویژه در بین ملت‌های مسلمان منتهی کند.

مقتدایی در پایان سخنان خود گفت: حماسه‌ای که در آن ملت‌های مسلمان با تحریم اقتصادی و خودداری از خرید کالاهای رژیم صهیونیستی و حامیان آن می‌توانند فشار قابل توجهی را بر گرده استعمار وارد سازند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار