امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30355
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد شریف ملک زاده افزود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیرو اهداف عالیه خود و در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد شریف ملک زاده افزود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیرو اهداف عالیه خود و در راستای گسترش آیین های رادمردی و جوانمردی در شیوه های مدیریتی مولای متقیان حضرت علی (ع) نسبت به احصای این آیین ها از میان متون منتخب به امیرمومنان علی (ع) و نیز خطبه های نهج البلاغه اقدام کرد.

وی با بیان اینکه "منشور مدیریت علوی و آیین انتصاب دولتمردان بر اساس فرامین حضرت علی (ع) به مالک اشتر نخعی" ساعت 10 صبح روز یکشنبه 13 مرداد ماه جاری در مجموعه ارگ آزادی رونمایی خواهد شد ابراز امیدواری کرد از این پس احکام دولتمردان و بزرگان دولت همراه با این منشور به آنان تفویض شود.

معاون رییس جمهور یادآور شد: به همین منظور کتابچه ای که حاوی متن این منشور و دیگر اطلاعات مرتبط با آن است در این روز توزیع خواهد شد.

ملک زاده همچنین در خصوص تدوین کتاب و منشور ملی بصیرت اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) و همراهی مردم ایران، بیداری حقیقی امتی بود که با در هم آمیختن ایمان، بصیرت و اراده، دگرگونی های گسترده ای در ایران و منطقه بوجود آوردند. همراهی این سه عنصر از چنان اهمیتی برخوردار است که فقدان هر کدام ، باعث ایجاد خلل در رسیدن به نتیجه مطلوب بوده است لذا امام امت همواره به تقویت آنها تاکید داشته اند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی  یادآور شد: در میان عناصر سه گانه " ایمان"، " بصیرت " و " اراده تحول و دگرگونی" مهمترین عنصر، بصیرت مردم و مسئولان است که سبب مصونیت انقلاب و حرکت عظیم امت اسلامی از هرگونه انحراف و سوء استفاده دشمنان ، استقلال و اسلامیت نظام جمهوری اسلامی می شود.

وی اظهار داشت : سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در جهت تحقق فرمایش مقام معظم رهبری برای ماندگاری حماسه بصیرت ملت ، تاسیس و راه اندازی موزه بصیرت و میثاق امت با ولایت در مجموعه تاریخی سعدآباد را برای ارائه نمادهای عینی بصیرت و آگاهی ملت ایران در سده اخیر و گردآوری تمام اسناد و مطالب برجای مانده از تاریخ پرشکوه ایران اسلامی ، در دستور کار خود قرار داد .

ملک زاده اظهار داشت: در این راستا و در نخستین گام "منشور ملی بصیرت، ضرورت ها، آسیب ها و راهکارها در آینه ی بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ، حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای"، به عنوان محتوای علمی این مجموعه تدوین شد.

وی افزود:  کتاب "منشور ملی بصیرت" حاوی بیانات مقام معظم رهبری درباره ی بصیرت در طول 24 سال اخیر است که در سه مجلد تدوین و تهیه شده است.

معاون رئیس جمهور گفت : جلد اول شامل دو بخش گزیده بیانات مقام معظم رهبری و نقشه راه بیانات معظم له و جلد دوم و سوم این کتاب نیز شامل منابع کتاب ملی بصیرت و نقشه راه است .

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها