امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30362
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار جلال ستاره گفت: مهم‌ترین موضوعی که به دنبال آن هستیم، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار جلال ستاره گفت: مهم‌ترین موضوعی که به دنبال آن هستیم، تعریف و درک مشترک میان خودمان و نخبگان مرزبانی است تا تمامی رفتارها بر مبنای این درک صورت پذیرد.

وی افزود: باور ما بر این است که مرزها را بر مبنای احترام به قانون کنترل کنیم و همه اعم از شهروندان و مرزبانان و حتی ساکنان کشور مقابل نیز در این امر سهیم هستند.

سردار ستاره با اشاره به اینکه تربیت دانشجویان بر مبنای قانون و پروتکل های مرزی است تصریح کرد: این موضوع حجم زیادی از دروس ما در دانشکده مرزی را به خود اختصاص داده است.

وی با تاکید بر اینکه علم و فن آوری با سرعت چشمگیری در حال گسترش است خاطرنشان کرد: اگر ما از علوم و فنون روز عقب بمانیم بدون تردید در آینده برای کنترل مرزها با چالش اساسی روبرو می شویم بنابراین یکی از موضوعاتی که دنبال می‌کنیم، دستیابی به دانش مرزی و نیز فراشکنی مرزی است.

به گفته فرمانده دانشکده علوم و فنون مرزی، در حال حاضر دانشجویانی که در این دانشکده مشغول به تحصیل اند طراح بالگردها و هواپیماهای بدون سرنشین هستند.

سردار ستاره با تاکید بر اینکه در سال جدید تغییرات عظیمی در آموزش نیروها شاهدیم افزود: به طور مثال برای اولین بار 80 تن از دانشجویان تحت آموزش چتربازی و حتی پاراموتور قرار گرفته‌اند و آموزش نیروها به سمت واکنش سریع و تکاوری پیش می‌رود.

وی افزود: آینده مرزبانی از آن افرادی است که به الکترونیک، مکانیک و رایانه تسلط دارند و علاوه بر آن نیز به حقوق بین الملل آشنا و از مهارت برخورد با مرزنشینان برخوردار هستند و به دین و کشورشان نیز عشق می‌ورزند.

سردار ستاره در خصوص نحوه ورود علاقمندان به دانشکده مرزی گفت: عزیزانی که قصد ورود به دانشگاه علوم و فنون مرزی را دارند می‌تواند به دو طریق به ما بپیوندند؛ یکی از طریق کنکور سراسری و برابر با مقررات نیروهای مسلح همچنین دانش آموختگانی که در رشته های مورد نیاز مانند برق، الکترونیک، مکانیک، سازه‌های دریایی، ناوبری، تربیت بدنی و ... تحصیل کرده‌اند بعد از دو ترم آموزش، آماده به کار خواهند شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار