امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30369
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، یک منبع امنیتی که خواست نامش فاش نشود گفت بمبی که افراد ناشناس شب گذشته در خودروی احمد البرناوی یک ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، یک منبع امنیتی که خواست نامش فاش نشود گفت بمبی که افراد ناشناس شب گذشته در خودروی احمد البرناوی یک افسر امنیتی سابق لیبی در منطقه السلمانی کار گذاشته بودند منفجر شد و البرناوی و پسر بچه سه ساله وی بر اثر این انفجار به شدت زخمی شدند

این منبع امنیتی افزود: متاسفانه احمد البرناوی بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان درگذشت.

البرناوی در نظام معمر القذافی دیکتاتور سابق لیبی در دستگاه امنیت داخلی لیبی در حوزه مبارزه با گروه های تکفیری و تروریسم خدمت می‌کرد.

البرناوی پس از آغاز اعتراض‌ها در لیبی علیه رژیم قذافی به نیروهای ویژه حمایت از انقلاب 17 فوریه ملحق شد.

نیروهای حمایت از انقلاب 17 فوریه اولین نیروی امنیتی بودند که پس از آغاز قیام مردم لیبی از جانب شورای ملی انتقالی سابق تشکیل شد.

شهر بنغازی دومین شهر بزرگ لیبی و مهد قیام مردم این کشور علیه قذافی در سال 2011 در ماه‌های اخیر شاهد چند انفجار و ترور شخصیت های سیاسی و امنیتی بوده است.

ابراز نگرانی ناتو درباره ناامنی در شمال آفریقا

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نسبت به بی ثباتی در مصر و کشورهای منطقه مغرب عربی به شدت ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ژنرال آمریکایی فیلیپ بریدلاو فرمانده جدید نیروهای ناتو در اروپا گفت: موج مهاجران غیرقانونی و قاچاق انسان و مواد مخدر در اروپا، پدیده هایی هستند که مستقیما تحت تاثیر حوادث گوناگون  و تحولات مختلف سیاسی و امنیتی در کشورهای شمال آفریقا قرار دارند، و هر نوع بی ثباتی و ناامنی در منطقه شمال آفریقا موجب نگرانی شدید ناتو است.

وی افزود:در حال حاضر، ناتو تصمیمی برای مداخله در مصر ندارد، ما اوضاع این کشور را هم مانند اوضاع سوریه دقیقا پیگیری می کنیم و اگر ببینیم این حوادث بر منافع شرکای ما در ناتو اثر می گذارد، اقدامات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

این در حالی است که اوضاع امنیتی در لیبی طی ماه های اخیر و به خصوص در روزهای اخیر وخیم شده و شبه نظامیانی که در سال 2011 رژیم معمر القذافی را سرنگون کردند، هنوز سلاح های خود را زمین نگذاشته اند.

در تونس نیز در پی ترور محمدالبراهمی، نماینده معارض مجلس موسسان تونس اعتراضات مخالفان بالا گرفته است و در غرب این کشور نزدیک مرز الجزایر در دوشنبه گذشته 9 نظامی ارتش تونس در کمین تروریست ها کشته شدند.

انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار