امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۱۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30384
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 79
«مجید مظفری» کارگردان مینی سریال «شب‌های روشن» که به مناسبت شب‌های قدر از شبکه یک سیما پخش می‌شود، در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: ...

«مجید مظفری» کارگردان مینی سریال «شب‌های روشن» که به مناسبت شب‌های قدر از شبکه یک سیما پخش می‌شود، در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: طرح این سریال در اصل مستند، درباره مردی است که کرامات آقا امام رضا(ع) شامل حالش شده بود.
وی ادامه داد: من خودم هم با او صحبت کرده‌ام و قضیه از این قرار بود که دکترها جوابش کرده و به او گفته بودند تا دو ماه دیگر از دنیا می‌رود اما مادر این بیمار نذر کرده و شب‌های قدر او را به حرم می‌برد. حال این فرد آنقدر بد بود که مردم شکایت می‌کردند که این آدم را چرا بیرون می‌آورید تا اینکه شب 28 ماه رمضان شفا پیدا می‌کند.
انتهای پیام/
بازیگر سابق سینما و تلویزیون ایران اظهارداشت: ما بعد از شنیدن این قصه آمدیم گفتیم فیلمی بسازیم که در آن از کنار این قصه هم رد شویم، با آقای اوجی و خانم سام صحبت کردیم و طرح نوشته شد و در نهایت کار با همت حاج آقا تفکر و آقای اوجی این سریال ساخته  شد و آقای تفکر آن را به شبکه یک اهدا کرد که در شب‌های قدر پخش شود.
وی درباره اینکه مدت زمان شب‌های روشن و اینکه چرا آن را در  4 قسمت ساخته است، گفت: اول قرار بود یک تله فیلم از این داستان بسازیم اما بعد دیدیم حرفهای زیادی دارد به همین دلیل تصمیم گرفتیم آن را در چهارقسمت بسازیم در واقع فقط در همین تعداد باید ساخته می‌شد نه کمتر و نه بیشتر. به همین دلیل شما وقتی نگاه می‌کنید، می‌بینید کار جذابی است زیادگویی نشده و کم و کسری ندارد.
وی در پاسخ به این سئوال که برخی از فیلم سازان بدون آنکه به کشش قصه فکر کنند سعی دارند تعداد قسمت‌های سریال را افزایش دهند گفت: دوستان ما دارند کار می کنند درست نیست که درباره آنها انتقاد کنم در واقع باید نیمه پر لیوان را دید همین قدر که در شرایط اقتصادی و مشکلاتی که تلویزیون دارد کار می‌کنند خیلی خوب است و دست مریزاد دارد. البته کم و کاستی‌ها هست، به نظر من تلویزیون را با این وضعیت نگه داشتن واقعا خیلی سخت است و مدیران تلویزیون دارند زحمت می‌کشند تا این شبکه‌ها را سرپا نگه دارند.
مظفری درباره مشکلات و زمان ساخت سریالش هم گفت: تصویربرداری ما در مشهد حدود 21 روز طول کشید و کار قرار بود دهه فاطمیه پخش شود که نرسید و برای پخش در ‌شب‌های قدر برنامه‌ریزی شد.
مظفری درباره توقعات طرف مشارکت کننده و سرمایه‌گذار نیز گفت: هیچ توقعی از ما نداشتند و فقط  سعی شان در این بود که یک روایت ساده و قابل باور و مردم پسند خوب درباره آقا امام رضا(ع) ساخته شود که ما هم این کار را کردیم و فکر می‌کنم کار خوبی شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار