امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3039
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۲
تعداد بازدید: 161
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علی الاحمد» مخالف رژیم سعودی در گفت‌وگو با شبکه العالم اظهار داشت: سیستم قضایی عربستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «علی الاحمد» مخالف رژیم سعودی در گفت‌وگو با شبکه العالم اظهار داشت: سیستم قضایی عربستان عادلانه نیست زیرا قضات ابزار دست وزارت کشور هستند و احکام را براساس سلایق آنان صادر می کنند.

وی افزود: در شرایطی که آل سعود قدرت را قبضه کرده و مسائل سیاسی، اقتصادی، امنیتی، نظامی و حتی ورزشی را تحت کنترل دارد، هیچ امیدی به مذاکره با حکومت برای تحقق خواسته‌های مردم نیست.

الاحمد با بیان این که رژیم همه مردم را دشمن خود می‌داند و نمی‌خواهد مسئولیتی را به آنان واگذار کند، خاطرنشان کرد: دولت عربستان هیچ آزادی و اختیاری برای مردم، چه در انتخابات محلی و ملی یا انتخاب مسئولین در مناصب و پست‌های محلی و ملی قایل نیست.

این مخالف رژیم سعودی اظهار داشت: رژیم آل سعود را ملت عربستان انتخاب نکرده است، بلکه با حمایت کشورهای خارجی به ویژه استعمارگران انگلیسی در دوره ضعف خلافت عثمانی بر سر کار آمده است و برای باقی ماندن نیز بر کشورهای خارجی تکیه دارد.

الاحمد با اشاره به جاهلیت، فساد، نژادپرستی، ناکارآمدی این رژیم و بی اعتمادی شهروندان به آن خاطرنشان کرد: مردم عربستان خواهان دموکراسی و نهادهای قضایی و حقوق بشری مطابق استانداردهای بین‌المللی هستند زیرا رژیم میان مردم و جهان از نظر حقوقی و قضایی فاصله انداخته است.

وی افزود: درعربستان هیچ قانونی وجود ندارد بلکه فقط رژیم حاکم حکم می‌راند و قضات قانونی ندارند که محدوده کارشان را مشخص کند بنابراین آنان نیز احکام را بر اساس عقیده شخصی خود صادر می‌کنند و از وزیر کشور یا حتی یک افسر دون پایه دستور می‌گیرند لذا نمی‌شود به آنها قاضی گفت بلکه کارگر و فرمانبرداران رژیم امنیتی عربستان سعودی هستند.

مخالف عربستانی گفت: همه محاکمه‌های قضایی در عربستان غیر قانونی و باطل است و سیستم قضایی این کشور به هیچ وجه عادلانه نیست.

الاحمد افزود: رژیم سعودی از آنجایی که رژیم پادشاهی مطلق است، با شریعت و دین هیچ تناسبی ندارد، بلکه در تضاد با آن است.

وی با انتقاد از کوتاهی سازمان ملل در ملزم کردن عربستان به پایبندی به توافقنامه‌های بین‌المللی گفت: امضای توافقنامه‌های بین‌المللی توسط عربستان هیچ تاثیری در سیاست داخلی این کشور نداشته و رژیم حاکم همچنان به تخلفات قانونی ادامه می‌دهد.

شهرهای مختلف عربستان از بیش از یکسال و نیم پیش شاهد برگزاری تظاهرات برای درخواست جهت آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب برآمده از خواست مردم است که با سرکوبگری رژیم سعودی و کشته یا زخمی شدن شماری از معترضان یا بازداشت و شکنجه آنها روبرو شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها