امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30393
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۰
تعداد بازدید: 101
مصیب نعیمی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص برگزاری روز قدس در ایران ...

مصیب نعیمی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص برگزاری روز قدس در ایران و سایر نقاط جهان گفت: از 33 سال پیش که روز جهانی قدس با ابتکار امام شکل گرفت، هر ساله با یک تحول مثبت یا منفی در این خصوص روبرو بوده‌ایم، اما آنچه ثابت مانده گسترش روزافزون، اهمیت و تاثیرگذاری این مناسبت می‌باشد.

وی با بیان اینکه شاید در ابتدا کمتر کسی باور می‌کرد که این نگاه تا این حد برای آینده پیش‌بینی شده بود، اظهار داشت: وقتی این روز در آن زمان مشخص شد، اکثر دست‌اندرکاران سناریوی سازش بر این باور بودند که موضوع فلسطین به سرانجام سازش می‌رسد و چیزی به نام موضوع قدس در آینده باقی نخواهد ماند، اما با گذشت زمان و پس از کنفرانس‌های متعدد سازش از جمله اسلو و مادرید روشن شد ماهیت اشغالگرانه و متجاوز رژیم صهیونیستی است که به حقوق غصب کرده فلسطینیان اهمیتی نمی‌دهد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی همواره درصدد توسعه و افزایش جنایات و تجاوزات خود است، یادآور شد: در این مسیر شاهد چندین جنگ ویرانگر از جمله جنگ‌های 33، 22 و 8 روزه بودیم.

نعیمی با ذکر این نکته که در شرایط فعلی نه شرایط سازش وجود دارد نه طراحان آن قدرت چندانی دارند، گفت: این روند بیشتر برای انحراف افکار عمومی از فعالیت‌های توطئه‌گرایانه این رژیم در فلسطین اشغالی است که تلاش دارد در کرانه باختری شهرک‌های صهیونیست‌نشین را گسترش داده تا ماهیت و هویت فلسطین را تغییر دهد.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی تلاش دارد تا با از بین بردن آثار اسلامی در بیت‌المقدس و مسجدالاقصی کلیه تاریخ اسلامی شهر را تغییر داده و حقیقت را دگرگون کند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به تجربه گذشته و شناخت ماهیت صهیونیسم که امکان هیچ گونه پذیرش حقی از سوی این رژیم برای فلسطینیان را قابل تصور نمی‌سازد، اظهار داشت:‌ در سال 2008 جرج بوش معتقد بود روند صلح ادامه می‌یابد و کشور فلسطین در کنار رژیم اسرائیل شکل می‌گیرد اما در این دوره بود که ساخت دیوار حائل و گسترش شهرک‌های صهیونیست‌نشین را شاهد بودیم.

نعیمی با بیان اینکه با توجه به ماهیت صهیونیسم متجاوز هیچگاه صلحی اتفاق نخواهد افتاد، افزود: در این خصوص روز جهانی قدس به عنوان یک روز فراگیر و مورد احترام برای همه پیروان ادیان الهی می‌تواند وسیله‌ای باشد که از هویت بیت‌المقدس و حقانیت مردم فلسطین دفاع کرده و اجازه ندهد که ترفندهای رژیم صهیونیستی برای تغییر ماهیت این سرزمین عملی شود.

وی با اشاره به نگاه عمیقی، دوراندیشانه و تخصصی امام از حقیقت سرزمین فلسطین و توطئه رژیم صهیونیستی گفت: این روز برگزیده شد تا همه مسلمین و آزادگان جهان در کنار هم برای آزادی این سرزمین متحد شوند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار