امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30405
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، عباس حاجی آخوندی با اشاره به آغاز فرآیند سریع، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، عباس حاجی آخوندی با اشاره به آغاز فرآیند سریع، منطقی و حمایتی آزادسازی داروهای باقیمانده در گمرک، گفت: بر اساس این فرآیند شرکتهایی که در گمرک دارو دارند تعهدشان مبنی بر تسویه حساب در طی مهلت معین با بانک را با سازمان غذا و دارو ارائه می دهند و سازمان غذا و دارو نیز با تضمین انجام شده این تعهد گمرک، مشکل ترخیص داروها را به فوریت برطرف می سازد.
 
وی همکاری سازندۀ بانک مرکزی و گمرک را در این فرآیند مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: شرکت هایی که به فوریت برای استفاده از این فرآیند ایجاد شده بهره‌گیری نکنند مسئولیت عواقب ماندگاری غیرموجه داروهایشان در گمرک به عهده خودشان است.
 
حاجی آخوندی ادامه داد: برای پایش و نظارت این کار، ستادی در سازمان غذا و دارو تشکیل شده و آمادۀ ارائه هرگونه همکاری با این شرکت هاست.
 
وی افزود: سازمان غذا و دارو در مورد برخی از داروها که بدون مجوز وارد شده و کمبود آن در کشور وجود ندارد و موجب ایجاد اخلال در نظام تولید داخل می شود، مسئولیت و ضمانتی به عهده نخواهد گرفت.
 
رئیس سازمان غذا و دارو بار دیگر از شرکت های دارویی دعوت کرد با مراجعه به سازمان غذا و دارو از فرصت ایجاد شده برای ترخیص داروها از گمرک استفاده کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها