امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30410
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «خلیل ابو لیلا» از رهبران برجسته جنبش حماس است. وی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «خلیل ابو لیلا» از رهبران برجسته جنبش حماس است. وی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس به بررسی تاثیرات روز جهانی قدس بر تحقق آرمان‌های ملت فلسطین و همچنین راهکارهای بازگشت موضوع فلسطین به متن دغدغه‌های جهان اسلام پرداخت.
اسرائیل به طور کامل در حال یهودی‌سازی بیت‌المقدس است

وی گفت: در زمان بحران کنونی که ملت فلسطین به صورت عام و قدس به شکل خاص در آن قرار دارد شاهد یهودی سازی کامل بیت المقدس هستیم. بنابراین در روز قدس باید شاهد تاثیر واضحی در مقابله با این موضوع باشیم که نیازمند ایستادگی تمامی ملت‌های عربی و اسلامی است. اسرائیل هم اکنون در حال گسترش مرزهای خود و یهودی کردن تقریبا کامل بیت‌المقدس است از این رو تمامی ملت فلسطین از برادران خود در کشورهای عربی و اسلامی می‌خواهد که به وظیفه خود عمل کرده و در برابر اینگونه اقدامات صهیونیست‌ها ایستادگی کنند. کشورهای اسلامی نباید در برابر اقدامات صهیونیست‌ها فقط به انتقاد و محکوم کردن بسنده کنند بلکه باید به صورت واقعی با کمک‌های مالی و تسلیحاتی در کنار آنها بایستند تا ملت فلسطین بتواند در برابر اقدامات صهیونیست‌ها علیه مقدسات اسلامی در فلسطین اشغالی مقاومت کنند.
تلاش‌های آمریکا برای احیای مذاکرات سازش در راستای منافع اسرائیل است

این عضو برجسته جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در پاسخ به سوالی درباره تلاش‌های آمریکا برای احیای مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: تلاش‌های آمریکا برای احیای این مذاکرات در راستای خدمت کردن به دشمن صهیونیستی است و هیچ فرد عاقلی به این نتیجه نمی‌رسد که تلاش‌های آمریکا و سفرهای پی در پی «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در راستای منافع ملت فلسطین بوده است، بلکه بالعکس این تلاش‌ها در راستای منافع صهیونیست‌ها است. سفرهای پی در پی جان کری به خاورمیانه در راستای اعمال فشار بر روی «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بوده تا وی به مذاکرات سازش با اسرائیل تن دهد.
مذاکرات سازش کنونی رویای نتانیاهو را محقق خواهد ساخت

خلیل ابو لیلا گفت: معتقدم این مذاکراتی که آغاز شده به محقق شدن رویای «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل در برسمیت شناخته شدن اسرائیل به عنوان دولت یهودی منتهی خواهد شد. عباس در حال وارد شدن به مسیری است که سرانجام رویای نتانیاهوی تروریست در برسمیت شناخته شدن سرزمین فلسطین به عنوان سرزمین یهودی‌ها منجر خواهد شد.
امکان ندارد سلاح مقاومت را کنار بگذاریم

وی در ادامه درباره تحولات مصر و تاثیرات آن بر رویدادهای فلسطین گفت: تردیدی وجود ندارد رویدادهایی که در مصر شاهد آن هستیم بر موضوع فلسطین تاثیر دارد. جایگاه مصر در جهان عرب و دنیای اسلام همانند جایگاه سر در بدن است بنابراین هرگونه تحولات مخرب در مصر نتایج مخربی بر فلسطین خواهد داشت. اما ما در فلسطین مقاومت را انتخاب کرده‌ایم و ما در فلسطین امکان ندارد که سلاح مقاومت را کنار بگذاریم و ما به مبارزه با دشمنانمان ادامه می‌دهیم تا تمام سرزمینمان آزاد شود و هر کسی که بخواهد در این مسیر به ما کمک کند از او استقبال می‌کنیم و در شرافت آزادسازی سهم خواهد داشت و هر کسی در کمک به مقاومت فلسطین کوتاهی و سستی کند ننگ و پشیمانی عایدش خواهد شد. این موضع ما است. هر کسی که کمک‌های خواسته شده به مقاومت را ارائه ندهد تاریخ ننگ آن را برایش ثبت خواهد کرد.

اسرائیل تنها با زور و اجبار حاضر به امتیازدهی خواهد شد

این عضو برجسته جنبش حماس درباره تنها راه آزادسازی قدس شریف و سرزمین‌های اشغالی گفت: ما به این نتیجه رسیده‌ایم که رژیم صهیونیستی تنها با زور و اجبار حاضر به امتیاز دهی خواهد شد و مقاومت فلسطین و مقاومت لبنان به وضوح آشکار ساخت که این دشمن جز با زور حاضر به کوتاه آمدن نیست. اگر زور نبود اسرائیل حاضر به آزادسازی زندانیان فلسطینی در بند نمی‌شد و جنگ حزب‌الله لبنان نیز این موضوع را بار دیگر اثبات کرد. مقاومت تنها و کوتاه‌ترین راه برای احقاق حقوق ملت فلسطین خواهد بود و از این طریق می‌توان به صورت نهایی از شر این رژیم خلاص شد.

ایران همچنان از مقاومت فلسطین حمایت خواهد کرد

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که ایران همچنان به عنوان حامی و پشتیبان اصلی مقاومت فلسطین باقی بماند و امیدواریم که هیچگاه ایران دیدگاهش نسبت به مقاومت تغییر نکند و مطمئن هستیم که ایران همچنان از مقاومت فلسطینی حمایت خواهد کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها