امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30412
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 134
مولوی «لطف الله حق پرست» از علمای اهل سنت افغانستان و امام جمعه مسجد «تمیم انصار» کابل در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، اقدام تاریخی امام ...

مولوی «لطف الله حق پرست» از علمای اهل سنت افغانستان و امام جمعه مسجد «تمیم انصار» کابل در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس، اقدام تاریخی امام خمینی (ره) در اعلام روز جمعه آخر رمضان به عنوان روز قدس را ستود و این حرکت تاریخی امام را یک افتخار بزرگ برای مسلمانان عنوان کرد.

امام جمعه مسجد تمیم انصار در ادامه افزود: اقدامی که از طرف امام خمینی (ره) صورت گرفت،باعث آگاهی مسلمانان شد و مسلمین متوجه شدند که باید در مقابل این رژیم غاصب ایستاد و این حرکت شجاعانه امام خمینی(ره) یک اقدام بسیار نیک و به‌ جا بود و بسیار منطقی و شایسته است که تمام کشورهای اسلامی با یک وحدت نظر در این رابطه حرکت کنند.

این عالم برجسته افغان در ادامه به اهمیت قبله اول مسلمین در نزد تمام ادیان الهی از جمله مسلمانان اشاره کرد و افزود: شکی نیست که قدس در بین تمام جهان اسلام یک موضوع بسیار با ارزش است، قدس اولین قبله مسلمانان است که مرکز توحید و خدا پرستی است و هیج شکی نیست که اسرائیل غاصبانه و ظالمانه و با زور و سرکشی مرکز عبادت و قبله اول مسلمانان را غصب کرده است.

وی در ادامه به مسئولیت مهم مسلمانان جهان در قبال قدس اشاره کرد و گفت: قدس، برای تمام جهان اسلام مسئولیت ایجاد می‌کند که مرکز توحید و خدا پرستی را از چنگ رژیم غاصب اسرائیل نجات دهند.

حق پرست تأکید کرد که تمام مسلمانان جهان واقعاً از اشغال غاصبانه رژیم صهیونیستی رنج می‌برند و از این همه ظلم و غصب ظالمانه مسلمانان مؤمن و خدا پرست ابراز انزجار می‌کنند.

این عالم اهل سنت، روز جهانی قدس را بهترین فرصتی دانست که مسلمین باید در این روز به وظیفه خود عمل کنند و صدای اعتراض خود را در مقابل این جنایت بلند کنند.

این عالم دینی افغان در ادامه افزود: قدس صدای یک نفر و یک کشور نیست و صدای تمام مسلمانان است و این صداها از تمام کشورهای اسلامی تمجید و تأیید می‌شود.

وی افزود: مسلمانان باید در مقابل رژیم اشغالگر صهیونیستی به گونه‌ای اعتراض کنند که منجر به آزادسازی قدس شریف از چنگال اسرائیل شود.

امام جمعه مسجد تمیم انصار کابل، در ادامه از همه مسلمانان خواست که در روز جهانی قدس مسئولیت خطیر خود را احساس کنند و به‌پا خیزند و در کشورهای خود مقابل دفاتر سازمان ملل متحد بروند و تقاضا کنند که این مرکز مسلمانان و مرکز خدا پرستی از چنگ ظالمان و اشغالگران عصر رهایی پیدا کند.

وی از تمام مردم مسلمان افغانستان نیز خواست که در روز جهانی قدس به‌پا بخیزند و با وحدت نظر و یکپارچگی و با تکبیر «الله اکبر» بر سر اسرائیل فریاد بزنند تا صدای اعتراض آنها به گوش جهانیان برسد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها