امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30415
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی «بلومبرگ»، «دیوید آلبرایت» مدیر اندیشکده «علوم و امنیت بین‌المللی» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی «بلومبرگ»، «دیوید آلبرایت» مدیر اندیشکده «علوم و امنیت بین‌المللی» و «کریستینا والروند» یکی از اعضای این اندیشکده (ISIS)، اعلام کردند که ایران در اواسط سال 2014 میلادی به «قابلیت قطعی» برای فراوری اورانیوم با درصد غنای پایین و تبدیل آن به سوخت مورد نیاز ساخت سلاح‌ هسته‌ای بدون آنکه بازرسان بین‌المللی بتوانند آنها را ردیابی کنند دست پیدا می‌کند.

این گروه تحقیقاتی گزارشی را آماده کردند مبنی بر آنکه ایران از طریق کار بر روی طرح نصب هزاران سانتریفیوژ اضافی در سایت نطنز و فردو به چنین قابلیتی دست پیدا می‌کند.

بر اساس این گزارش، گرچه افزایش فراوانی و نوع بازرسی‌ها در نیروگاه‌های غنی‌سازی مهم است، اما به اندازه‌ای کافی نیست که ایران از رسیدن به این قابلیت بازدارد.

این ادعاها در شرایطی مطرح شده است که ایران بارها تأکید کرده که برنامه هسته‌ای اش برای اهداف غیرنظامی است و آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا ارزیابی کردند که ایران گرچه در حال توسعه قابلیت هسته‌ای خود است اما تصمیمی برای تولید بمب نگرفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها