امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30416
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، پناهجویی که در انگلیس بازداشت شده و مدتی است که دست به اعتصاب غذا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، پناهجویی که در انگلیس بازداشت شده و مدتی است که دست به اعتصاب غذا زده، در آستانه مرگ قرار دارد و در صورت عدم آزادی احتمالا بیش از 24 ساعت دیگر زنده نخواهد بود. این هشداری است که یکی از نمایندگان پارلمان انگلیس داده است.

«ساموئل سورینوا» 27 ساله که به شهادت پزشکان دستکم یازده روز است که آب نخورده، احتمالا آنقدر زنده نخواهد ماند که بتواند روز چهارشنبه در جلسه استماع دیوان عالی شرکت کند. این جلسه قرار است با موضوع بازداشت طولانی‌مدت سورینوا برگزار ‌شود.

خودداری بازداشتگاه «هارموندزورث» از آزاد کردن این پناهجو و یکی دیگر از پناهجویان که در وضعیت نامناسب جسمی به سر می‌برد، نشاندهنده رویه جدید وزارت کشور انگلیس برای برخورد شدیدتر با زندانیان و پناهجویان بازداشتی‌ای است که دست به اعتصاب غذا می‌زنند. پیش از این رسانه‌های انگلیس از جمله گاردین گزارش داده بودند که اعتصاب غذای پناهجویان بازداشتی، در مواردی وزارت کشور را به آزادی آن‌ها وادار کرده است.

سورینوا که اکنون در آستانه مرگ قرار دارد، خود را یک پرتغالی معرفی کرده، با این حال وزارت کشور انگلیس می‌گوید او یک نیجریه‌ای است. کمیسیون عالی نیجریه در لندن در سال گذشته دو بار با وی مصاحبه کرده، اما هر بار از صدور گذرنامه برای او خودداری کرده است.

این پناهجو 17 ماه است که در بازداشت به سر می‌برد. او ماه گذشته اعتصاب غذای خود را آغاز کرده است. یکی از پزشکان منطقه «هارموندزورث» وضعیت وی را «بسیار وخیم» توصیف کرده و می‌گوید اگر فردی از خوردن آب و مایعات خودداری کند، احتمالا بین 7 تا 14 روز جان خود را از دست می‌دهد، که این زمان در فصول گرم سال کمتر هم هست. سورینوا یازده روز است که آب نخورده است.

«جان مک‌دانل» نماینده پارلمان انگلیس که پیگیر پرونده سورینوا است، وضعیت وی را بحرانی توصیف کرده و می‌گوید معلوم نیست که این بازداشتی تا جلسه استماع دوام بیاورد.

به نوشته گاردین، تیم پزشکی بازداشتگاه یک هفته است که اعلام کرده شرایط جسمی سورینوا برای ادامه بازداشت مناسب نیست، با این حال وزارت کشور از آزاد کردن او خودداری می‌کند.

مک‌دانل در این مورد می‌گوید: این موضوع دهشتناکی است. اینکه فردی را که نیازمند بستری شدن در بیمارستان است، همچنان در بازداشت نگه داریم، غیرانسانی است. نکته تکان‌دهنده‌تر این است که تیم پزشکی وزارت کشور هم اعلام کرده‌اند که بازداشت وی نباید ادامه پیدا کند، اما از آزادی وی خووداری می‌شود.

منبعی در بازداشتگاه «هارموندزورث» می‌گوید تنها در این بازداشتگاه هفده نفر هستند که دست به اعتصاب غذا زده و به نظارت مداوم پزشکی نیازمندند. به نوشته گاردین، در بازداشتگا‌های دیگر نیز چنین مواردی در جریان است و بازداشتی‌هایی هستند که دست به اعتصاب غذا زده‌اند. گزارشی که اخیرا به پارلمان ارائه شده، نشان می‌دهد که تنها در سال 2012 تیم‌های پزشکی وضعیت 98 زندانی را برای ادامه بازداشت نامناسب توصیف کرده‌اند، اما تنها 4 نفر از این بازداشتی‌ها آزاد شده‌اند.

یکی از سخنگوهای موسسه «عدالت درمانی» که مرکزی خیریه جهت نظارت بر وضعیت مهاجران بازداشتی است، می‌گوید پزشکان اکنون شاهد تعداد فزاینده بازداشتی‌هایی هستند که از خوردن آب و غذا امتناع می‌ورزند و وضعیت آن‌ها برای ادامه بازداشت نامناسب می‌شود، اما همچنان در بازداشت می‌مانند.

وی ابراز نگرانی می‌کند که تداوم این روند و بی‌توجهی وزارت کشور به گزارشات و مستندات پزشکی، نهایتا به موارد مرگ بازداشتی‌ها بیانجامد.

یک سخنگوی وزارت کشور انگلیس از اظهارنظر در زمینه اعتصاب غذای سورینوا خودداری کرده، اما می‌گوید وضعیت سلامت بازداشتی‌ها برای وزارت کشور مهم است و نظارت دقیق بر آن به صورت مداوم انجام می‌گیرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار