امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30422
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه اینترنتی کتابستان در ایام نزدیک به روز قدس به معرفی کتاب‌هایی درباره صهیونیست پرداخته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه اینترنتی کتابستان در ایام نزدیک به روز قدس به معرفی کتاب‌هایی درباره صهیونیست پرداخته است.
 
1. تبار انحراف

مهدی طائب / موسسه ولاء منتظر
 
یهودیان از ابتدای فرار از دست فرعونیان به گواه تاریخ بنای بر ناسازگاری با پیامبر خدا نهادند. بعد از انحراف در تعلیمات اولیای خدا در صدد برآمدند تا به هر نحو شده بر عالمیان حکومت کنند و در این راه از همان ابتدا از هیچ کوتاهی ای دریغ نکردند. در این کتاب به بازگویی دسیسه های مختلف یهودیان برای تسلط بر عالمیان قبل و بعد از اسلام، از ابتدای تاریخ شکل گیری یهودیان و قوم بنی اسرائیل تا پیامبر خاتم (ص) پرداخته شده است.
 
2. دایره المعارف مصور تاریخ یهودیت و صهیونیسم

حامد کفاش/ نشر سایان

صهیونیسم به عنوان یک مکتب، ایدئولوژی، دین یا هر اسم و ایسم دیگری که باشد، بدون تردید یکی از جنجال برانگیزترین اموری است که تاریخ بشر به خود دیده است. هم دوستان، هواداران و پیروانش را به خود مشغول کرده، هم دامنگیر افراد و جماعت های دیگر شده است. این  دایره المعارف مصور همراه با توضیحات کامل از سیر تاریخی یهودیت و پیدایش صهیونیسم می باشد و شاید مهمترین خصوصیت این کتاب مصور بودن آن است که به شکل زیبایی وقایع تاریخی را با تصاویر مختلف آن برای درک بهتر خواننده به نمایش گذاشته است.

تصاویر رنگی روی کاغذ گلاسه در تمام صفحات باعث زیبایی و جذابیت فوق العاده کتاب شده است. همچنین سرعت انتقال مطالب و به یادسپاری را زیاد کرده است.
 
3. زرسالاران یهودی و پارسی، استعمار بریتانیا و ایران

عبدالله شهبازی / موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی

«پلوتوکراسی» از واژه یونانی «پلوتوس» به معنای «ثروت» است و منظور سروری مستقیم یا غیرمستقیم یک اقلیت ثروتمند و بهره‌مند، نخبگان زرسالار، بر تمامی جامعه است و واژه زرسالاری نیز به همین معنا و به همین مقصود است. در دنیای معاصر شبکه‌ای گسترده و همبسته از خاندان‌های زرسالار حضور دارد و به سان یک الیگارشی جهان‌وطن عمل می‌کند.این الیگارشی ادامه و وارث مستقیم و غیرمستقیم همان خاندان‌هایی است که طی سده‌های شانزدهم تا نوزدهم میلادی عاملین اصلی غارتگری‌های ماوراءبحار و تکاپوهای مستعمراتی بودند.این الیگارشی دارای ساختاری دودمانی است. به عبارت دیگر، شبکه بغرنج و گسترده‌ای از مناسبات خویشاوندی آن را به هم پیوسته است و از این زاویه منظره یک قبیله بزرگ جهانی را جلوه‌گر می‌سازد. اعضای این مجموعه حاملان و مدافعان اصلی میراث و سنن سیاسی و فرهنگی پیشینیان خود هستند. این پدیده‌ای است که آن را تسلسل حافظه تاریخی در الیگارشی زرسالار معاصر نامیده‌ شده است.کتاب حاضر ثمره هفت سال کاوش در این زمینه است.
 
4. مبانى فراماسونری

هارون یحیی /  جعفر سعیدى / مرکز اسناد انقلاب اسلامی

گروه تحقیقات علمی ترکیه درصدد برآمده است تا روابط تاریخی فراماسونری و یهود را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهد و نمونه‌های بارز آن را در کشور ترکیه نشان دهد. این گروه، با استفاده از متون دینی یهود و اسناد و مدارک قابل توجه مربوط به صهیونیست‌ها و فراماسون‌ها، همسانی‌ها، تشابهات و تمایلات فراوانی را در مبانی فلسفی، تشکیلات سامانی، آداب و سنن، علائم، رنگ‌ها، اشکال و ابزارهای مقدس (با معانی رمزی)، سوگند خوردن به تورات و وحدت رویه و عمل در تحولات سیاسی کشورهای اسلامی فراروی خوانندگان قرار می‌دهد که می‌توان نمونه‌های آن را در سایر کشورهای اسلامی از جمله ایران کاملاً محتمل دانست.
 
5. یوسرائیل و صهیوناکراسی

سید هاشم میرلوحی/ نشر معارف

احتمالا شما هم از خود پرسیده‌اید که: « آمریکاست که اسرائیل را زیر سلطه خود دارد یا اسرائیل است که قدرت را در آمریکا در دست دارد؟.» بسیاری، گردانندگان سیاست خارجی آمریکا را جهودان صهیونیست‌ می‌دانند. یعنی در آمریکا سلطه صهیونیسم بر مردم حاکم است، لذا معتقدند که ایالات متحده آمریکا را باید ایالات متحده اسرائیل نامید. نویسنده این کتاب سعی کرده است تا با نگاهی مستند در آمارها و تحلیل‌ها به این موضوع بپردازد. از نکات قابل توجه در این کتاب آن است که نویسنده از منابع آمریکایی و صهیونیستی استفاده کرده است. در این کتاب موضوعاتی همچون نقشه راه جهودان، دموکراسی در آمریکا، جنگ‌های جهانی اول و دوم، نوع حکومت در انگلیس و هولوکاست به چشم می‌خورد.
 
6. تنفر یهودیان از خود

محمدرضا میرزاجان/ نشر قدر ولایت

شایعه هولوکاست در جنگ جهانی دوم به‌وجود آمد، مطرح شد و بعدها این یهودیان بودند که انتشار آن را بر عهده گرفتند و همچنان بر آن پافشاری می‌کردند، با هر کس که آن را باور نداشت دشمنی می‌ورزیدند و تا الان نیز پیوسته از آن سوء استفاده می‌کنند. اما این شایعه از کجا آغاز شد؟ چرا کسی حق ندارد در جهان پیرامون آن تحقیق شایسته ای را انجام دهد؟ پافشاری بر آن چه سودی برای اسراییل و یهودیان داشته است؟ اساسا صهیونیسم برای به‌دست آوردن جایگاهی که فاقد شرایط و هویت لازم برای آن هستند، به چه شیوه‌ها و ابزارهایی متوسل می‌شوند؟ صهیونیسم، چه تفسیری از هویت یهود و تعامل آن با سایر اقوام و نحله‌های فکری بشری دارد؟ چگونه است که بخشی از یهودیان، با ایده و تفکر صهیونیسم یهودی مخالفند و مورد تکفیر این فرقه نژادپرست قرار می‌گیرند؟ این کتاب به بررسی این سوالات می پردازد.
 
7.  یهودیان، جهان و پول: تاریخ اقتصادی قوم یهود

ژاک آتالی / نشر امیرکبیر

پیوند یهودیان جهان با پول و اقتصاد غیر قابل انکار است. اما این مساله تنها قصه مختص به این عصر نیست بلکه به گواه تاریخ یهودیان از همان ابتدا با در دست گرفتن اقتصاد به گونه های مختلف سعی در به دست گرفتن زمام اقوام مختلف داشته اند. به عقیده نویسنده، حوادثی که بر این قوم سرگردان در طول تاریخ می گذرد، استعاره ای است از اسفار تورات و او نیز بر همین مبنا به بررسی خط سیر اقتصادی این قوم و مراحل تکامل آن و در نهایت به بررسی شرایط کنونی اسرائیل می پردازد. سوالی که به ذهن می رسد این است که قوم یهود چگونه با باور یکتایی و توانگری خود و با تصور فرماندهی متمرکز در راهبری جهان، به فکر اداره آن به واسطه پول است؟آمریکا کشوری آزاد دانسته می‌شود که همه حق دارند آرای خود را آزادانه بازگویند. اما تنها هنگامی که مسأله به اسرائیل مربوط باشد، تلاش‌ها برای ساکت کردن هر نظر مخالف متمرکز می‌شوند. با کمک وسائل تبلیغاتی، هر کس از سیاست اسرائیل انتقاد کند یا در مخالفت با سیاست اولویت اسرائیل در آمریکا سخن بگوید، به هیتلری تازه تشبیه می‌شود.
 
8. اتفاق خواهد افتاد

مصطفی نظری / نشر تاویل

از سال 2000، در شهر هرتزلیای رژیم اشغالگر قدس همه ساله کنفرانسی برگزار ‌می‌شود که محققان مختلفی از اروپا و آمریکا در این کنفرانس به چالش‌های سیاست‌های داخلی و خارجی رژیم صهیونیستی پرداخته و نتایج آن را به سیاست‌مداران صهیونیستی ارائه می‌دهند. حضور عالی‌رتبه‌ترین مقامات نظامی، امنیتی، اقتصادی و علمی رژیم اشغالگر، آمریکا و برخی کشورهای غربی؛ این کنفرانس را به محفل خوبی برای تبلیغ و توجیه سیاست‌های رژیم اشغالگر قدس کرده و رهبران اسرائیل با حضور در این کنفرانس‌ خبر از اینکه در آینده چه اتفاق خواهد افتاد، را می‌دهند. ماحصل این کنفرانس، پروتکلی جامع برای سیاست‌های منطقه‌ای غرب است و صهیونیست‌ها بر این اساس با هجمه روانی و رسانه‌ای مقدمات و بسترهای اجرای سیاست‌ها را توسط کاخ سفید، فراهم می‌کنند. به طور مثال دهمین کنفرانس هرتزلیا در فوریه‌ 2010 با حضور برخی از شخصیت‌های امنیتی مصر و برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و سلام فیاض، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین (برای نخستین بار) برگزار شد که محور اصلی همایش «تأثیرات اقتصادی تحریم‌های سخت آمریکا و سازمان ملل علیه ایران با تمرکز بر سپاه پاسداران» بود که بعدها مطالب آن خمیرمایه اصلی قطع‌نامه ضدایرانی 1929 شورای امنیت سازمان ملل شد. در این راستا برای برآورده کردن نیاز جامعه پژوهشی و امنیتی کشور در زمینه اسرائیل‌شناسی در منطقه، با مراجعه به منابع گزارشات این کنفرانس‌ها کتاب «اتفاق خواهد افتاد» نوشته شده است.
 
9. یهودیان و حیات اقتصادی مدرن

ورنر سومبارت / نشر ساقی

نوع تجارت یهودیان در کار مردم قدیم و سنتی خلل ایجاد می کرد. شکواییه های مسیحیان از شیوه های بازرگانی یهودی و حتی دروغگویی و فریب آنها فراوان است. زیر قیمت فروختن بدترین و غیر شرافتمندانه ترین کار در تجارت تلقی می شد. اما اروپا شاهد نرخ شکنی های یهودی ها بود . یهود دین حساب و کتاب است و روابط قاعده مند حقوقی بین خداوند و قوم اسراییل بسیار قابل توجه است. یهود چیزی نیست جز قرارداد وعده و پاداش بین یهودی و خدا و در نتیجه توزین مستمر ضرر و منفعت و نظام پیچیده حساب و کتاب و لزوم داشتن دفتر اعمال برای هر فرد. اساساً پرهیزگاری و قانون مندی به هم مرتبط شده اند یهود پر است از دستور و قانون. برای هر کار ضروری فرمانی وجود دارد.

اینها نوشته های ورنر سومبارت دوست ماکس وبر است. او در این کتاب ادعا می کند  آمریکا با پول و حقایق علمی یهودیان کشف شد و می گوید حتی ادعا می کنند کریستف کلمب هم یهودی بوده است. و اولین اروپایی که بر خاک آمریکا پا گذاشت یهودی بود و کشف آمریکا مقارن با بی خانمانی یهودیان در اسپانیاست.
 
 
10. دائره المعارف یهود
نشر سایان

صهیونیسم به عنوان یک مکتب، ایدئولوژی، دین یا هر اسم و ایسم دیگری که باشد، بدون تردید یکی از جنجال برانگیزترین اموری است که تاریخ بشر به خود دیده است. هم دوستان، هواداران و پیروانش را به خود مشغول کرده، هم دامنگیر افراد و جماعت های دیگر شده است. عده ای ریشه های آن را در تاریخ های دور و دراز می جویند و پاره ای آن را امری مستحدث و نو پیدا بر می شمارند. برخی آن را ضرورتی تاریخی قلمداد می کنند و بعضی آن را جعل ناموزون و غدۀ سرطانی به شمار می آورند. خود آن نیز از یک سو چنگال تعلق به خاک، زمین و جغرافیا دوخته است و از سویی ادعا می کند که به سوی هفت آسمان بال گشوده و امت برگزیدۀ خداوند و دربردارندۀ روح ممتاز اوست. از یک سو برای عده ای از سرگردان های تاریخ و جماعت های پراکنده، منادی صلح، صفا و بازگشت به روزهای خوش گذشته است و از سوی دیگر برای دستۀ دیگری از انسان ها، حامل پیام مرگ، نابودی، آوارگی، سرگردانی، خانه به دوشی و ویلانی است.

کتاب پیش رو دایره المعارف مصوری همراه با توضیحات کامل از سیر تاریخی یهودیت و پیدایش صهیونیسم می باشد و شاید مهمترین خصوصیت این کتاب همین مصور بودن آن است که به شکل زیبایی وقایع تاریخی را با تصاویر مختلف آن برای درک بهتر خواننده به نمایش گذاشته است.
 
11. امپراطوری هالیوود

نیل گابلر  /  الهام شوشتری‌زاده / نشر عابد

«مهاجران یهودی روس از اشتتل‌ها (روستاها یا شهرک‌های یهودی‌نشین اروپای شرقی و مرکزی) و گتوها به هالیوود آمدند و تصمیم گرفتند در این مکان جادویی اشرافیتی شرقی بیافرینند؛ مکانی بی هیچ‌ربطی به واقعیت‌هایی که آن‌ها یا هر کس دیگری قبلاً در زندگی‌شان دیده بودند. رویای آمریکایی اختراعی یهودی است.» (جیل رابینسن) یهودیان هالیوود به رویای آمریکایی ایمان داشتند نه به شکست آن. آن‌ها سخت و پیروزمندانه کوشیدند شاهدی بر بقا و وجود رویا بیافرینند.» (های کرفت، فیلمنامه نویس)

کتاب «امپراتوری هالیوود» که با جملات فوق آغاز می‌شود، روایتی است از ماجرای زندگی خالقان یهودی هالیوود به روایت یک مورخ و منتقد یهودی آمریکایی به نام «نیل گابلر». قطعاً تأیید می‌کنید که اگر یک محقق ایرانی کتابی با موضوع هالیوود و بنیان‌گذران آن بنویسد و در کتابش به نکات غیراخلاقی زندگی خالقان یهودی هالیوود اشاره کند، عده‌ای او را متهم به داشتن توهم توطئه، نگاه حکومتی و سفارشی و انگیزه‌های سیاسی خواهند کرد. اما اگر یک مورخ منتقد آمریکایی در کتابش حقایقی از زندگی کثیف این خالقان یهودی هالیوود را افشا نماید و آن‌ها را به دلیل روحیات لمپنی‌شان «مغول» بنامد، و از سویی کتابش به عنوان یکی از صد کتاب برجسته درباره‌ی صنعت فیلم امریکا معرفی شود، چه بهانه‌ای برای رد حقایق کتاب می‌توان یافت؟

«گابلر» در این کتاب، به سراغ زندگی تک‌تک صاحبان کمپانی‌های معروف هالیوودی از جمله پارامونت، مترو گلدوین مه‌یر، برادران وارنر، یونیورسال و کلمبیا می‌رود و از کودکی آنها در اروپای شرقی تا مهاجرت به آمریکا و تسخیر هالیوود توسط آنها را روایت می‌کند. به نحوی که بخش اول این کتاب شامل پنج فصل و هر فصل مختص یکی از موسسان این پنج کمپانی بزرگ است. فصل‌های دیگر این کتاب هم عبارت‌اند از: محتوای فیلم‌های استودیوها، زندگی اجتماعی و خانوادگی یهودیان هالیوود، یهودیت و ارزش‌های آمریکایی، یهودیان هالیوود و سیاست و در نهایت، افول امپراتوری و مرگ بنیان‌گذاران.

رابطه‌ی ارباب و برده‌وار بازیگران و حتی کارگردانان با مالکان استودیوها، رقابت عجیب و غریب این غول‌های یهودی با هم و مرگ مشکوک بعضی از آنها، ماجرای اعتراض برخی از اخلاق‌مدارها به محتوای غیراخلاقی فیلم‌های این یهودیان و چگونگی دور زدن قانون سانسور توسط این سرمایه‌داران هالیوودی از دیگر بخش‌های جذاب این کتاب است.

جالب آنکه این کتاب جوایز زیادی را هم در خود امریکا دریافت کرده است. از جمله جایزه‌ی کتاب لس‌آنجلس تایمز در زمینه‌ی تاریخ و جایزه‌ی انجمن تئاتر کتابخانه به عنوان بهترین کتاب است. «امپراتوری هالیوود» همچنین در نمایشگاه عمومی سینما در امریکا یکی از بخش‌های ویژه‌ی آکادمی اسکار به عنوان یکی از صد کتاب برجسته درباره‌ی صنعت فیلم آمریکا انتخاب شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها