امروز : سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 25
۲۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3046
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۲
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، رئیس شورای اسلامی کلانشهر تهران پیش از ظهر امروز در سیزدهمین اجلاس مشورتی شوراهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، رئیس شورای اسلامی کلانشهر تهران پیش از ظهر امروز در سیزدهمین اجلاس مشورتی شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها در هتل استقلال زاهدان اظهار داشت: شوراها باید جایگاه خود را در دولت بیش از پیش پیدا کنند.

مهدی چمران افزود: شوراها با عملکرد خوب و خالصانه می‌توانند جایگاه خود را در میان مردم و دولت تثبیت کنند.

وی ادامه داد: اگر شوراها خدمت خالصانه خود را به مردم عرضه بدارند، قطعا مردم خودشان جایگاه شوراها را حفظ و درک خواهند کرد که این بالاترین و بهترین مزد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر تهران بیان کرد: به جرات می‌توان گفت یکی از نهادهایی که در کشور بدون مزد و پاداش و چشم داشت خدمت می‌کنند، شوراهای اسلامی روستاها است.

وی ادامه داد: یکی از مقتضیات تفکر شورایی کار برای رضای خداوند است.

چمران اضافه کرد: قانون اساسی برای شوراها تعداد هفت بند کامل دارد اما بعضی جاها این بندها داری ابهام است که از جمله آن اصل 101 قانون اساسی است.

وی اضافه کرد: دولت باید تدبیری اتخاذ کند که هزینه‌های آب و برق شهرداری‌ها بر عهده وزارت نیرو باشد زیرا پرداخت این هزینه‌های گزاف از عهده شهرداری‌ها خارج است و آن را در اداره امور شهرداری با مشکل مواجه می‌سازد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر تهران اضافه کرد: 17 مورد از تصدی‌ها و واگذاری‌ها در کمیسیون زیربنایی تصویب شده است.

وی گفت: شوراها هم در زمینه اقتصادی و هم در زمینه سیاسی نقش بسزایی در کشور دارند.

چمران با اشاره به ثمربخش بودن تشکیل شوراها گفت: تحولاتی را که طی یک دهه گذشته در شهرها و روستاها شاهد بوده‌ایم حاصل وجود شوراها است که نشان داده‌اند توان مدیریت شهری را دارند.

وی با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری، از شوراهای کشور خواست که با تشویق و ترغیب عملی مردم، عرصه را برای حضور در انتخابات آماده کنند زیرا حضور مردم در پای صندوق‌های رای سرنوشت‌ساز است.

چمران بیان کرد: باید بر اساس منویات مقام معظم رهبری برای شوراها و شهرداری‌ها برنامه‌ریزی کرده و تلاش کنیم به آنها دست یابیم.

 رئیس شورای اسلامی کلانشهر تهران گفت: حماسه اقتصادی یعنی حضور همه مردم ‌در صحنه زیرا با مشارکت دستگاه‌ها و نهادها نمی‌توان حماسه ساخت بلکه باید تمام ملت در صحنه باشند.

سیزدهمین اجلاس مشورتی شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها تا عصر امروز در هتل استقلال زاهدان ادامه دارد.
انتهای پیام/75004/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار