امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30470
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 151
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات تونسی اعلام کردند که یک بمب دست ساز کنترل از راه دور سه‌شنبه شب در هنگام عبور یک خودروی گارد ملی در ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات تونسی اعلام کردند که یک بمب دست ساز کنترل از راه دور سه‌شنبه شب در هنگام عبور یک خودروی گارد ملی در منطقه المحمدیه در 30 کیلومتری جنوب پایتخت این کشور منفجر شد.

محمد الجوهری رئیس گارد ملی تونس به رادیو موزاییک اف ام این کشور گفت: این انفجار تروریستی حدود ساعت یازده و چهل و پنج دقیقه به وقت محلی روی داد و از آنجایی که این منطقه به گشت زنی 24 ساعته نیروهای گارد ملی مشهور است تروریست‌ها آن را هدف گرفتند.

این مقام نظامی تونس گفت که انفجار تلفات جانی نداشته است.

مقامات تونسی شبه نظامیان تندرو در این کشور را عامل حملات تروریستی از زمان سرنگونی نظام بن علی در سال 2011 تاکنون می‌دانند.

تظاهرات شب گذشته مخالفان تونسی نیز در محکوم کردن این اقدام تروریستی بود. مخالفان تونسی می‌گویند گروه‌های شبه نظامی که خارجی‌ها از آنها حمایت می‌کنند هم در تونس هم در سوریه، نظامیان ارتش را هدف قرار می‌دهند.

تظاهرات کنندگان تونسی شب گذشته دولت را در تشدید حملات تروریستی در کشور مقصر دانسته و درخواست دولت برای گفت‌وگوهای آشتی ملی را رد کردند.

آنها تاکید کردند که گروه‌های تکفیری که عوامل خارجی از آنها حمایت می‌کنند عامل حمله به نظامیان تونس و سوریه هستند که در حال حاضر با تروریست‌ها مبارزه می‌کنند و به دفاع از غیرنظامیان بی گناه مشغول هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار