امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30472
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، پیروز ارجمند، مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری، در پیامی درگذشت فلورانس لیپت، نوازنده ویلن آلتو، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ، پیروز ارجمند، مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری، در پیامی درگذشت فلورانس لیپت، نوازنده ویلن آلتو، مدرس آواز و همسر دکتر محمد سعید شریفیان، را به جامعه فرهنگی هنری و بخصوص جامعه موسیقی کشور تسلیت گفت.
 
در متن این پیام آمده است:
به نام خداوند جان آفرین
سرکارخانم فلورانس لیپت در طول حیات هنری خویش نقش به سزایی در مسیر اعتلای موسیقی هنری و آموزش موسیقی به ایرانیان هنر دوست داشته است.

مرکزموسیقی حوزه هنری در گذشت این هنرمند ارجمند را به دکتر محمدسعید شریفیان، همسر این هنرمند فقید و خالق آثار ارزشمند موسیقایی در حوزه فرهنگ ایران، دفاع مقدس و موسیقی مذهبی ایران، جامعه فرهنگی هنری و به خصوص جامعه موسیقی کشور تسلیت عرض می نماید و از پروردگار منّان برای آن مرحوم، علّو درجات الهی را مسئلت داریم."

فلورانس لیپت، از خوانندگان و مدرس آواز کُر و نوازنده ویلن آلتو بود و در بسیاری از آثار سمفونیک به اجرا پرداخت و بسیاری از اعضای گروه کُر ارکستر سمفونیک تهران نیز از شاگردان وی محسوب می‌شوند. او پس از تشرّف به دین اسلام در بسیاری از آثار دینی همسرش، دکتر محمد سعید شریفیان به ویژه در سمفونی‌های "خورشید" و "خسوف" به عنوان خواننده کر همکاری کرده و نقشی جدی داشت.

لازم به ذکر است دکتر محمد سعیدشریفیان، همسر این هنرمند فقید، نیز خالق آثار ارزشمند موسیقیایی همچون سمفونی های "اروند رود"، "سرداران"، "خورشید" و "خسوف" و همچنین چهار قطعه محلی برای ارکستر سمفونیک است.

گفتنی است، مراسم تشیع پیکر "فلورانس لیپت"، صبح امروز چهارشنبه، 9 مرداد، از مقابل تالار وحدت برگزار شد و مراسم یادبودی هم به همین مناسبت از ساعت 16:45 تا 18:30 روز جمعه، 11 مرداد، در مسجدالرضا (ع) واقع در میدان نیلوفر برگزار خواهد شد
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها