امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30507
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 120
حاجی «حبیب‌الله خان اعظم‌خان» روحانی سرشناس و معاون امام خطیب مسجد جامع «سرآسیا» تاجیکستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

حاجی «حبیب‌الله خان اعظم‌خان» روحانی سرشناس و معاون امام خطیب مسجد جامع «سرآسیا» تاجیکستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه گفت: روز قدس مقابله هماهنگ ملت‌های مسلمان از کشورهای مختلف در مقابل ظلم، کفر و تجاوز و روز حمایت از اسلام است.

به گفته وی اعلام جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس اگرچه دعوت برای پشتیبانی از مبارزات مردم فلسطین است اما در مجموع تدبیری برای پشتیبانی از اسلام و مقابله مشترک با دشمنان است.

این روحانی سرشناس تاجیک تصریح کرد: نامگذاری روز قدس امیدی دوباره برای زنده نگاه داشتن مقدسات اسلامی جهان اسلام و آگاهی دادن اسلام نسبت به خطراتی بود که مسجد الاقصی را تهدید می‌کند.

وی اذعان کرد: تأکید بر اهمیت بعد جهانی و اسلامی مسأله فلسطین و لزوم مقابله با اشغالگران این خاک مقدس و دادن هویت اسلامی به مبارزات ملت فلسطین از مهمترین اهدافی است که در چارچوب روز گرامیداشت قدس برگزار می‌شود.

به اعتقاد این شخصیت مذهبی تاجیک بزرگداشت این روز و انجام تدابیر گسترده به این مناسبت از سوی مسلمانان به خصوص در شرایط امروز و با توجه به تحولات سیاسی در کشورهای مختلف جهان، تشدید فشارها به جامعه اسلامی در کشورهای خاورمیانه و کشورهای عربی ضرورت تجلیل این روز را بیش از پیش کرده است.

به گفته وی قدس جهت‌نمای مسلمانان و مرکز درگیری جهانی حق و باطل است تا مسلمانان مسئولیت خود را برعهده گیرند و با جوش و خروش حماسی در انتفاضه‌ای بزرگ به یاری قدس شریف محل عروج نبی بزرگ اسلام بپردازند.

وی در ادامه گفت:‌ قدس قبله اول و سومین حرم شریف مسلمانان است و بر همه مسلمانان واجب است که به هر ندایی که برای حمایت از این خاک صدا می‌دهد پاسخ گویند.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی قدس تأکید کرد: در حالیکه مردم فلسطین نیازمند حمایت بیش از پیش مردم مسلمان از تمام جهان را دارد ذکر لزوم گرامیداشت روز قدس گامی در جهت آزادسازی این خاک مقدس و توسعه آرمان‌های اسلامی است.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها