امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30508
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «کوانش بیک تیموروف» مدیر عامل شرکت «سامروک- کزینه» در رابطه با ساخت نیروگاه هسته‌ای تأکید کرد که در ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «کوانش بیک تیموروف» مدیر عامل شرکت «سامروک- کزینه» در رابطه با ساخت نیروگاه هسته‌ای تأکید کرد که در ملاقات با هیئت ژاپنی قرار شد که توکیو در سال جاری یک نیروگاه هسته‌ای در قزاقستان ایجاد کند.

وی افزود: رئیس‌جمهور قزاقستان دستورالعمل آماده‌سازی پروژه ساخت یک نیروگاه هسته‌ای در قزاقستان را صادر و برای این منظور یک گروه کاری مخصوص ایجاد کرده است.

مدیر عامل شرکت «سامروک- کزینه» اهداف این گروه کاری را که به ریاست «واحدخان  جکسلیوف» معاون وزیر صنایع و فناوری‌های جدید جمهوری فعالیت می‌کند را آماده‌سازی یک پروژه تکنیکی- اقتصادی و انتخاب یک مکان مناسب برای ساخت این نیروگاه هسته‌ای، رقابت برای انتخاب یک پیمانکار برای انجام کار ساخت و ساز و نصب و راه‌اندازی ایستگاه جدید دانست.

وی افزود: علاوه بر اینکه از مشورت کارشناسان بین‌المللی استفاده خواهد شد، کارشناسان بومی قزاقستان نیز در این پروژه فعالیت خواهند کرد.

این مقام مسئول قزاق خاطرنشان کرد که به هیئت ژاپنی همچنین درباره غنی‌سازی اورانیوم و تولید سوخت هسته‌ای گفت‌وگو شد.

قزاقستان 16 سازمان تأمین کننده مالی تروریست‌ها را منهدم کرد

«رشید یوسف بیک‌اف» رئیس پلیس مالی قزاقستان 30 جولای به هیئت مدیره این نهاد گفت که پلیس مالی قزاقستان در نیمه نخست سال 2013، 16 منبع تأمین کمک مالی برای جنبش‌های تندرو را بسته است.

وی تأکید کرد که پلیس مالی 68 پرونده جزایی را علیه پیروان مظنون تروریسم و افراط‌گرایی گشوده است.

یوسف بیک‌اف برای نخستین بار جلوی فرستادن پول برای فردی که در خارج از کشور در یک گروه تروریستی مبارزه می‌کرد را گرفت.

این درحالی است که این نهاد ضمن پولشویی عواید مواد مخدر در استان‌های «اقطوبه» و «مانگیستائو» را کشف کرد.

اختصاص وام بانک بازسازی و توسعه اروپا به بخش خصوصی ترکمنستان

بانک بازسازی و توسعه اروپا (EBRD) از اختصاص یک وام به میزان پنج میلیون دلار به بخش خصوصی ترکمنستان برای ساخت یک کارخانه جدید کارتن سازی ویژه بسته بندی از مواد بازیافتی در این کشور خبر داد.

سایت رسمی اینترنتی بانک بازسازی و توسعه اروپا روز دوشنبه با انتشار گزارشی ضمن تأیید این مطلب تصریح کرد که وام پنج میلیون دلاری به شرکت خصوصی «توپراک» به منظور تأمین مالی عملیات ساخت و ساز کارخانه مذکور در ترکمنستان در اختیار این شرکت قرار داده‏ است.

این گزارش حاکی از آن است که ظرفیت کارخانه کارتن سازی جدید که قرار است با وام بانک بازسازی و توسعه اروپا در ترکمنستان احداث شود 9.2 هزار تن در سال برآورد شده‏ است.

در گزارش رسمی بانک مذکور آمده است که کارخانه مزبور در واقع اولین کارخانه ترکمنستان خواهد بود که از مواد بازیافتی کارتن آماده تولید خواهد کرد و نیاز برای واردات به کارتن این کشور را نیز کاهش خواهد شد.

در این گزارش در معارفی از شرکت مذکور بخش خصوصی ترکمنستان آمده‏ که شرکت توپراک یکی از بزرگترین شرکت خصوصی ترکمنستان در زمینه تولید انواع مختلف کارتن است که به بیش از 130 شرکت دولتی و خصوصی در سراسر ترکمنستان محصولات خود را عرضه می‏‌کند.

کشف و ضبط 3700 کیلو مواد مخدر در تاجیکستان در شش ماه اول سال جاری

رئیس آژانس مبارزه با مواد مخدر تاجیکستان آمار شش ماه اول سال را در کشف و ضبط مواد مخدر اعلام کرد.

«رستم نظراف» رئیس آژانس مبارزه با مواد مخدر تاجیکستان آمار کشف و ضبط مواد مخدر را در تاجیکستان در شش ماهه اول سال اعلام کرد.

وی بابیان اینکه در شش ماهه اول سال حدود 3700 کیلوگرم مواد مخدر را کشف و ضبط کرده‌ایم که میزان به طور مشابه نسبت به سال 2012 حدود 11 درصد افزایش داشته است.

در این راستا بررسی 66 پرونده جنایی از 66 شهروند تاجیک و دستگیری شهروندان افغان و قرقیز و قزاق و روس و افزایش 53 درصدی قاچاق مواد از طریق تاجیکستان حاصل طرح مبارزه با مواد مخدر آمریکا در تاجیکستان است.

در واقع از 2 سال قبل که آمریکا در تاجیکستان طرح مبارزه با مواد مخدر را بنا نهاد این ماده سال به سال در این کشور افزایش یافته و قاچاق این مواد از طریق این کشور از افغانستان نیز افزایش 52 درصدی داشته است.

تاجیکستان 350 میلیون کیلووات ساعت برق در نیمه نخست سال 2013 به افغانستان صادر کرده است

به نقل از «عبدالله قربان‌اف» معاون شرکت دولتی برق تاجیکستان که در شش ماه نخست سال 2013 به میزان 350 میلیون کیلووات ساعت برق به افغانستان صادر کرده است.

وی افزود که این میزان در کل 159.4 میلیون کیلووات ساعت بیش از برق صادراتی تاجیکستان در بازه مشابه در سال گذشته است.

شش عضو جنبش اسلامی ازبکستان در پاکستان دستگیر شدند

بنابر گزارش «Busines Standart» در هشتم مرداد در استان «پنجاب» در شمال شرق پاکستان شش شبه نظامی جنبش اسلامی ازبکستان دستگیر شدند.

به گفته پلیس، افراد بازداشت شده به ویژه در ربودن پسر فرماندار کشته شده پنجاب «سلمان تأثیر» و «وارن وینشتینه» آمریکایی متهم هستند.

اسامی این شبه نظامیان عبارتند از «عثمان بصره»، «نعمت الله ازبک»، «مفتی محسن» ملقب به «جلال الدین»، «مصطفی فرحان»، «رعنا عبدالرحمان» و «محمد» در طول بازجویی، متهمین ربودن پسر فرماندار، یک شهروند آمریکایی و یک تاجر را اعتراف کردند.

تاجر اسیر پس از پرداخت 100 میلیون روپیه آزاد شد، بقیه هنوز در اسارت در مرز با افغانستان قرار دارند.

پلیس امیدوار است که آنان نیز در کمترین فرصت آزاد خواهند شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها