امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30512
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، مهدی مبروک، وزیر فرهنگ در کابینه موقت تونس که رهبری آن را جیش اسلام گرای النهضه برعهده ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، مهدی مبروک، وزیر فرهنگ در کابینه موقت تونس که رهبری آن را جیش اسلام گرای النهضه برعهده دارد ابراز امیدواری کرد که همه اعضای دولت کنونی جمعا استعفا کنند.

مبروک در اظهاراتی که رادیو شمس اف ام تونس امروز چهارشنبه پخش کرد گفت: امید است که در روزهای آتی همه اعضای دولت استعفا بدهند.

وی بر ضرورت اتخاذ این تصمیم از سوی همه وزارتخانه ها و شخص نخست وزیر تاکید کرد.

این در حالی است که مشاور رسانه ای نخست وزیر تونس گفت‌وگو بین همه طرف های سیاسی در این کشور را راه پایان دادن به بحران سیاسی کنونی دانست.

عبدالسلام الزبیدی به پایگاه خبری روسیا الیوم گفت: طرح پیشنهادی علی العریضی نخست وزیر تونس می تواند زمینه گفت‌وگو بین طرف های مختلف را فراهم کند.

الزبیدی گفت: پیشنهادهای العریض شامل تعیین سقف زمانی برای فعالیت مجلس ملی موسسان به منظور تدوین قانون اساسی و تکمیل قوانین مربوط به انتخابات و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است.

مشاور نخست وزیر تونس گفت: دولت تونس در این مدت به وظایف اصلی خود در پیگیری و حل مسائل اقتصادی و چالش های امنیتی ادامه خواهد داد و از گفت‌وگوهای ملی حمایت خواهد کرد، امکان تشکیل دولت آشتی ملی در تونس هم وجود خواهد داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها