امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30527
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 190
«حسین تبریزی» تهیه کننده و کارگردان «بوی باران» که در شب‌های قدر از شبکه دو سیما پخش می‌شود، در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: این ...

«حسین تبریزی» تهیه کننده و کارگردان «بوی باران» که در شب‌های قدر از شبکه دو سیما پخش می‌شود، در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: این سریال را با تاکید بر نقش شیر زنانی ساختم که در دفاع مقدس حضور تاثیر گذاری داشتند و کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند.

وی افزود: ژانر دفاع مقدس کمتر به قصه زنان پرداخته است، انسان های ایثارگری که پشت مردان ایستادند و در 8 سال دفاع مقدس از آن ها پشتیبانی کردند.

این تهیه کننده گفت: نویسنده «بوی باران» مرد است، به همین سبب شاید نتوانستیم پرداخت زنانه درستی داشته باشیم، اما تلاش همه عوامل این بود که زنانی را به تصویر بکشیم که در دفاع مقدس همواره حضور داشتند و جایگاهشان کم ارزش‌تر از آن هایی نیست که در خط مقدم جبهه مبارزه می کردند.

وی با تاکید بر این مهم که «بوی باران» قصه‌ای خانوادگی دارد، تصریح کرد: هدف من این بود که نقش زنان را بر جسته کنم، برای این که نشان بدهم ما چه شیرزنانی در کشور داریم.

تبریزی درباره مشکلات ششمین اثر دفاع مقدسی اش گفت: هر چند که تلویزیون درگیر مشکلات بودجه ای هم هست، اما خوشبختانه همه حمایت کردند و مشکلی برای این پروژه پیش نیامد. همه تیم با این اعتقاد که شهیدان و ایثارگران چه کار بزرگی برای همه نسل های پس از خود کردند، با پروژه همراه شدند و درباره مسائل مالی سختگیری نکردند.

حسین تبریزی با اعلام این که «بوی باران» روایت امروزی وقایع جنگ است گفت: همه تلاش کردیم به شهدا، ایثارگران و جانبازانی که از هستی خود در راه ایمان و وطن گذشتند ادای دین کنیم.

وی تصریح کرد: «بوی باران» را با انگیزه شخصی ساختم، به ژانر دفاع مقدس علاقه بسیار دارم، فیلم زیاد ساختم اما علاقه دارم کارهای سخت تری بسازم.

این کارگردان گفت: روایت «بوی باران» به هیچ وجه تکراری نیست، سعی کردیم در این اثر کلیشه های رایج در ژانر دفاع مقدس را بشکنیم.

تبریزی گفت: در این سریال کوتاه که قرار است در شب‌های قدر روی آنتن برود، موضوعاتی مثل پیوند اعضا، از خودگذشتگی و  یتیم نوازی مورد تاکید قرار دادیم.

وی افزود: هر چند که به این مسائل بسیار محدود پرداخته شده اما تصور می کنم تاثیر گذاری خودش را در مخاطب داشته باشد.

تبریزی درباره حضور بازیگران در این پروژه گفت:  من بازیگر را انتخاب نکردم ، ما صرفا به آن ها پیشنهاد کردیم ، دوستان خودشان یا علی گفتند و آمدند.

وی در پاسخ به این سوال که از نتیجه کار احساس رضایت دارد؟ گفت: قطعا از هر کاری که می سازم راضی هستم و امیدوارم این کار هم بتواند توجه مخاطبان را به دنبال داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها