امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30528
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «علیرضا پناهیان» در سلسله مباحث خود درباره سبک زندگی ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام «علیرضا پناهیان» در سلسله مباحث خود درباره سبک زندگی قرآنی که شب گذشته 8 مردادماه در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد، با بیان اینکه علم وسیله‌ای برای دستیابی به ایمان واقعی است، گفت: علم می‌تواند به عنوان وسیله‌ای برای تقویت ایمان باشد اما باید توجه داشت که علم ایمان‌آور نیست.

وی با بیان اینکه اگر انسان به ایمان واقعی دست یابد هیچ‌گاه منحرف نخواهد شد، افزود: اگر کسی سست ایمان باشد با هر فریب دشمن ممکن است کافری شود که منکر حقانیت الهی است، این در حالی است که عشق به خدا و ائمه(ع) با هیچ توطئه‌ای از دل مؤمن واقعی بیرون نمی‌رود.

حجت‌الاسلام پناهیان اظهار داشت: اگر با شمشیر بر فرق مؤمنی ضربه‌ای وارد شود آن مؤمن از علاقه امام علی(ع) دست نمی‌کشد، همچنین اگر دنیایی عسل بر کام کافری ریخته شود به حقانیت امام علی(ع) ایمان نخواهد آورد، بنابراین محبت امام علی(ع) را می‌توان به عنوان جلوه‌ای از ایمان تلقی کرد چرا که محبت این امام برزگوار از جنس ایمان و عشق است.

 وی با اشاره به اینکه گناهان انسان را از مسیر حق منحرف می‌کند، ادامه داد: گناه روح آدمی را سیاه و قلب انسان را دچار کراهت می‌کند اما با انجام اعمال الهی می‌توان از این سیاهی روی گرداند.

حجت‌الاسلام پناهیان با بیان اینکه خواندن نماز اول وقت در بسیاری از روایات توصیه شده است چرا که این عبادت باعث ارتباط بیشتر و ایمان به خدا می‌شود، خاطرنشان کرد: کسی که ایمانش به یگانگی خداوند کمرنگ می‌شود، کمتر توفیق توبه خواهد داشت و حتی اگر توبه کند پس از مدتی عهد خود را خواهد شکست چرا که شیطان پیوسته با فریب انسان سعی در انحراف و روی‌گرداندن او از خداوند دارد.

وی با اشاره به آیه 14 سوره مبارکه «حجرات» گفت: خداوند در این سوره می‌فرماید: «برخى از بادیه‏نشینان گفتند ایمان آوردیم بگو ایمان نیاورده‏اید، بگویید اسلام آوردیم و هنوز در دل‌هاى شما ایمان داخل نشده است و اگر خدا و پیامبر او را فرمان برید از ارزش کرده‏هایتان چیزى کم نمى‏کند، خدا آمرزنده مهربان است»؛ بنابراین اگر ایمان در وجود انسان نهادینه شود بی‌حوصلگی و افسردگی در رفتار بشر معنا نخواهد داشت چرا که ایمان باعث آرامش و تعالی انسان می‌شود.

حجت‌الاسلام پناهیان با بیان اینکه ایمان مادر عشق های ازلی و ابدی است، ادامه داد: رفتار خوب اولیای خدا نشأت گرفته از ایمان و عشق ازلی است به همین دلیل برای رسیدن به کمال باید با رفتاری نرم که برگرفته از ایمان واقعی است با یکدیگر برخورد کنیم.

انتهای پیام/م.خ  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها