امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30548
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس رویترز به نقل از منابع آگاه هندی نوشت: پالایشگاه مانگالور هند در نظر دارد تا پس از یک وقفه 4 ماهه و به علت نیافتن ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس رویترز به نقل از منابع آگاه هندی نوشت: پالایشگاه مانگالور هند در نظر دارد تا پس از یک وقفه 4 ماهه و به علت نیافتن جایگزین مناسب برای نفت ایران، واردات نفت از این کشور را از ماه آگوست از سر گیرد.

بر اساس این گزارش، از سرگیری واردات نفت مانگالور از ایران به عنوان بزرگ‌ترین مشتری هندی تهران جان تازه‌ای به واردات نفت هند از ایران می‌بخشد. مانگالور از ماه آوریل خرید نفت از ایران را متوقف کرده بود.

در بازه زمانی آوریل تا ژوئن به علت توقف واردات نفت 2 پالایشگاه هند از ایران، خرید نفت دهلی‌نو از تهران 40 درصد کاهش یافت و پالایشگاه خصوصی عصار تنها پالایشگاه هندی خریدار نفت ایران به شمار می‌رفت.

پالایشگاه هندوستان پترولیوم و مانگالور به علت مشکلات بیمه‌ای واردات نفت از ایران را متوقف کرده بودند.

به گفته منابع آگاه هندی، دیگر انواع نفت خام حاشیه سودی خوبی ندارند. کیفیت خوبی ندارند و در زمان مناسب نیز در دسترس نیستند. تمامی این مشکلات باهم وجود دارند.

به نوشته این گزارش، مانگالور پس از توقف واردات نفت از ایران برای خرید نفت از عربستان و عمان اقدام کرد.

این پالایشگاه هندی در نظر دارد تا در سال مالی کنونی حدود 800 هزار بشکه نفت در روز از ایران خریداری کند.این میزان با واردات سال منتهی به ماه مارس برابر است. این میزان نفت در ماه آگوست با بیش از 4 نفتکش افرامکس به هند انتقال داده خواهد شد.

مدیر عامل پالایشگاه مانگالور در 29 ژوئن در نامه‌ای به بیمه عمومی هند، ارائه دهنده بیمه اتکایی اعلام کرد که این شرکت توانایی پرداخت هرگونه غرامت تا بیش از 5 میلیارد روپیه (82.83 میلیون دلار) تازمانی که هند از معافیت از تحریم‌های آمریکا برخوردار است را دارد.

بر اساس توافق کنونی میان مانگالور و یک شرکت بیمه‌ای هند، این پالایشگاه مجاز به دریافت خسارتی بالغ بر حداکثر 70 میلیارد روپیه است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها