امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30552
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۱
تعداد بازدید: 37
عشرت شایق نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تسلط لابی‌های صهیونیست بر ...

عشرت شایق نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تسلط لابی‌های صهیونیست بر مراکز تصمیم‌گیری آمریکا را مسلم دانست و اظهار داشت: سیاست خارجی آمریکا در جهت تامین امنیت و منافع رژیم صهیونیستی تعریف شده و نگاه این کشور به مسائل بین المللی بشدت تحت تاثیر خواسته نژاد پرستان صهیونیست است.

وی در همین خصوص به استفاده مکرر آمریکا از حق ظالمانه «وتو» در شورای امنیت به نفع رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود: سردمداران کاخ سفید و همپیمانان اروپایی صهیونیست ها بواسطه حمایت‌های ناموجه خود از جنایتکاران صهیونیست، در اعمال ضد انسانی آنان شریک بوده و باید پاسخگوی عملکرد خود در این رابطه باشند.

نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند همراهی نظام سلطه با رژم اشغالگر قدس هزینه مبارزه با اشغالگران را افزایش داده اما مردم شجاع و قهرمان فلسطین نیز ثابت کرده که در هیچ شرایطی از آرمان خود برای آزادسازی سرزمین‌های اشغالی عقب نشینی نخواهد کرد و مقاومت را تا رسیدن به هدف نهایی و آزاد سازی قدس شریف ادامه خواهد داد.

این کارشناس روابط بین الملل، از سرگیری گفتگوهای سازش میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی را به زیان مردم فلسطین دانست و افزود: مذاکرات به اصطلاح صلح خاورمیانه با وجود عقب نشینی‌های متعدد سران سازشکار فلسطین و جهان عرب، تاکنون هیچ دستاورد مشخص و قابل توجهی برای فلسطینیان نداشته است و در چنین شرایطی، بازگشت به میز مذاکرات نمی‌تواند چیزی جز مشروعیت دادن به اعمال جنایتکاران صهیونیست و پایمال کردن حقوق مردم فلسطین باشد.

شایق تصریح کرد: رژیم صهیونیستى با به راه انداختن چندین جنگ فاجعه‌ آمیز، اقدام به کشتار مسلمانان کرده و سرزمین هاى آنان را غصب کرده است و در کنار این جنایات با سازماندهى تروریسم دولتى در منطقه و جهان، صدها فلسطینی و لبنانی را به خاک و خون کشیده است و چشم پوشی برخی مقامات فلسطینی از این همه اقدامات ددمنشانه جای تامل دارد.

وی همچنین به روحیه مقاوم و امیدوار مردم فلسطین اشاره کرد و اظهار داشت: حفظ چنین روحیه‌ای نوید بخش پیروزی نهایی ملت فلسطین بر غاصبان سرزمینشان است اما مسلمانان دیگر کشورها نیز وظیفه دارند که از مقاومت این ملت حمایت و پشتیبانی کنند.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، روز جهانی قدس را نمودی از همبستگی مسلمانان برای آزاد سازی سرزمین فلسطین دانست و برگزاری با شکوه این مراسم را مایه امیدواری فلسطینیان و یاس دشمنان عنوان کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار