امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30562
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «الفا عمر کوناری» رئیس جمهور سابق مالی که ریاست کمیته اعزامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «الفا عمر کوناری» رئیس جمهور سابق مالی که ریاست کمیته اعزامی اتحادیه آفریقا به مصر را به عهده داشت در نشستی خبری تأکید کرد که در این چند روز بارها از سوی مقامات مصری تأکید شده که تحولات روز 30 ژوئن کودتای نظامی نبوده و دخالت ارتش فقط برای پیشگیری از وقوع جنگ داخلی بوده است.

کوناری افزود: تصمیم اتحادیه آفریقا برای تعلیق فعالیت‌های مصر در این اتحادیه اقدامی تنبیهی نیست بلکه اقدامی قانونی است که به کمیسیون اتحادیه کمک می‌کند تا در جریان تحولات مصر باشد و زمینه را برای گفت‌وگو فراهم کند.

وی تأکید کرد که هیئت آفریقایی با همه گروه‌ها و جریان‌ها دیدار خواهد کرد زیرا اتحادیه آفریقا تنها یک مصر قوی  و متحد را می‌شناسد.

از سوی دیگر «فیستوس مجای» یکی از اعضای کمیته اتحادیه آفریقا تأکید کرد که این هیئت شب گذشته با مرسی دیدار کرده که در این دیدار مرسی تأکید کرده ک در حق او ظلم شده است.

این هیئت ویژه به مرسی تأکید کرده که با توجه به اینکه او یک رهبر به شمار می‌آید باید در ایجاد صلح و توقف خشونت دست داشته باشد.

پیشتر رسانه های مصری از دیدار مرسی و هیئت آفریقایی خبر داده بودند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها