امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30578
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد‌رضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام طی پیامی روز جهانی قدس را نمادی از اراده ...

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد‌رضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام طی پیامی روز جهانی قدس را نمادی از اراده آزادی خواهان جهان برای حمایت از حق و عدالت دانسته و تاکید کرده است که روز قدس عهدی برای بیزاری از ظلم، تجاوز، اشغال، سرکوب و آوارگی است.

در این پیام آمده است: ملت های بزرگ و حق طلب نمی توانند به آنچه که این روزها در سرزمین مقدس فلسطین می گذرد، بی تفاوت باشند.

عارف تاکید داشته که مقاومت ملت فلسطین محدود به یک ملت، مذهب و یا گرایش خاص نیست گرچه مبارزان مسلمان و مسلمانان در این مقاومت پیشتاز هستند.

در این پیام ذکر شده است: همراهی با ملت مظلوم فلسطین مبتنی بر یک حرکت و جریان اسلامی بنیان گذاشته شده است ولی حمایت از این ملت مظلوم هم یک باور انسانی است و هم آزمونی است برای مدعیان حقوق بشر.

در ادامه این پیام می‌خوانیم: ابتکار بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران در تعیین روز جهانی قدس به عنوان روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین در امتداد رسالت الهی و انسانی است. ملت بزرگ ایران نیز همراه با دیگر مردم آزاد اندیش و آزادی‌خواه دنیا با اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، خواهان برقراری خواست و اراده ملت فلسطین بر سرنوشت خویش است.

در این پیام تصریح شده که این خواست و اراده متعلق به همه مردم فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی است، چه آنان که در سرزمین فلسطین هستند چه آنان که آواره شده‌اند. فلسطین متعلق به فلسطینیان و تعیین سرنوشت سیاسی کشورشان، تنها و تنها حق ایشان است.

عارف در پایان تاکید کرده است: مردم ایران نیز برای اعلام حمایت از این حق طبیعی و خواست و اراده حق طلبانه، با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس، با جریان آزادی خواه فلسطینیان اعلام همبستگی می کنند. آرزویمان این است تا به یاری پروردگار، حق تاریخی یک ملت به صاحبان اصلی آن بازگردد و صلح و آرامش پایدار در این منطقه برقرار شود.انشالله.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار