امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30580
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 193
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، مردم زیمباوه از ساعات نخستین باز شدن در حوزه‌های اخذ رای برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در صف‌های طولانی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، مردم زیمباوه از ساعات نخستین باز شدن در حوزه‌های اخذ رای برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در صف‌های طولانی ایستاده‌اند و انتخابات با اقبال گسترده‌ای روبه رو است.

حدود شش میلیون و 400 هزار تن از مردم زیمبابوه حائز شرایط رای دادن در انتخابات شهرداری‌ها، پارلمانی و ریاست جمهوری این کشور بودند.

«مورگان چانگرای»، نخست وزیر زیمبابوه نیز امروز پس از انداختن رأی خود در صندوق ابراز اطمینان کرد در انتخابات ریاست جمهوری این کشور مقابل رقیب خود رابرت موگابه رئیس جمهور 89 ساله پیروز خواهد شد.

چانگرای گفت: این لحظه‌ای بسیار تاریخی برای همه ماست.

موگابه که از سال 1980 بر زیمبابوه حکمرانی می‌کند امیدوار است که برای هفتمین بار پیروز این انتخابات شود.

این در حالی است که نزدیکان به چانگرای از احتمال بروز تقلب در این انتخابات سخن گفته و تاکید کردند که برخی از رأی دهندگان دو بار ثبت نام کرده‌اند.

چانگرای انتخابات امروز زیمبابوه را پس از همه درگیری‌ها، بن بست‌ها و خصومت‌ها سرنوشت ساز خواند.

رابرت موگابه رئیس جمهور زیمبابوه نیز دیروز سه‌شنبه تونی بلر نخست وزیر اسبق انگلیس را عامل تمام مشکلات اقتصادی کشورش دانست.

موگابه در نشستی خبری گفت: تونی بلر عامل تمام مشکلاتی است که زیمبابوه با آنها روبه رو است.

رئیس جمهور زیمبابوه درباره نرخ بالای تورم و بیکاری در کشورش گفت: نخست وزیر انگلیس طی سال‌های 1997 تا 2007 حاضر به گفت‌وگو نبود و همواره خواستار اعمال تحریم علیه زیمبابوه بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها