امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30582
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه واشنگتن‌پست، دولت آمریکا روز چهارشنبه بخشی از اسناد محرمانه مربوط به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه واشنگتن‌پست، دولت آمریکا روز چهارشنبه بخشی از اسناد محرمانه مربوط به برنامه‌های جاسوسی اینترنتی را از طبقه‌بندی خارج کرد.

در این اسناد به شرکت ارتباطی «وریزون» دستور داده شده است که اطلاعات تماس تلفنی تعداد بسیار زیادی از شهروندان این کشور را به آژانس‌های اطلاعاتی تحویل دهد.

«جیمز کلاپر» مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا در حالی این اسناد و بخشی دیگر از مدارک محرمانه را از طبقه‌بندی خارج کرده که مقامات ارشد دولت خود را برای حضور در جلسه استماع کمیته قضایی مجلس سنا که با موضوع بررسی قانون پایش اطلاعات خارجی برگزار می‌شود، آماده می‌کنند.

بیانیه‌ای که دفتر کلاپر صادر کرده، عنوان داشته است که وی به این نتیجه رسیده که انتشار این اسناد جزو منافع عمومی است.

این اسناد مربوط به دستوری است که دادگاه پایش اطلاعات خارجی در ماه آوریل خطاب به یکی از زیرمجموعه‌های شرکت «وریزون» صادر کرده است. مقامات آمریکایی این اسناد را دستوراتی مطابق با بخشنامه‌ای توصیف کرده‌اند که «ادوارد اسنودن» در ماه ژوئن افشا کرده بود. اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا است که از دو ماه قبل شروع به افشاگری در مورد برنامه‌های جاسوسی آمریکا کرده است.

کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا قصد دارد به زودی جلسه استماعی را برای توضیح بیشتر مقامات دولتی در مورد برنامه‌های جاسوسی و نظارت بر ارتباطات اینترنتی ترتیب دهد. نمایندگان سنا می‌گویند سوالاتی در مورد چگونگی جمع‌آوری این اطلاعات وجود دارد.

دولت آمریکا از این برنامه‌ها دفاع کرده و آن را برای جلوگیری از حملات تروریستی ضروری دانسته است. در مقابل برخی نمایندگان کنگره گفته‌اند که اطلاعات جمع‌آوری شده، بیش از مقدار مورد نیاز و همچنین فراتر از مجوزهای صادر شده توسط کنگره بوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها