امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30584
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شیخ احمد بدرالدین حسون» در مصاحبه با شبکه العالم گفت: دفاع جمهوری اسلامی ایران از فلسطین در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شیخ احمد بدرالدین حسون» در مصاحبه با شبکه العالم گفت: دفاع جمهوری اسلامی ایران از فلسطین در واقع دفاع از دنیای انسانیت است.

وی همچنین اظهار داشت: ایستادگی سوریه در کنار فلسطین نیز برای دفاع از انسانیت است.

مفتی سوریه خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) با اعلام روز جهانی قدس خواست تا این مکان آزاد شود و مکه نیز از انتساب به یک خاندان یا گروه رها شود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا سوریه به دلیل دفاع از مسأله فلسطین هدف قرار گرفته، اظهار داشت: ما از سال 1948 تا کنون همچنان از مسأله فلسطین دفاع می‌کنیم؛ از مردم غزه بپرسید، اگر دین و ایمان داشته باشند به دنیا خواهند گفت که چه کسی در کنار آنها ایستاد تا غزه بتواند با رژیم صهیونیستی و آمریکا مقابله کند .. آنها خواهند گفت که سوریه، ایران و لبنان برای اینکه غزه قدرتمند و آزاد باقی بماند به چه میزان از مال و جان خود مایه گذاشته‌اند.

شیخ بدرالدین حسون افزود: کشورهای عربی و اسلامی باید درباره هدف خود متحد شوند، زیرا مسأله فلسطین مسأله عدل و ظلم است.

مفتی سوریه با اشاره به تحولات کنونی کشورش خطاب به حکام عرب خاطرنشان کرد: امروز فقط سوریه هدف قرار نگرفته و سوریه در حال دفاع از سرزمین، ناموس، وحدت و توان کشورهای شما است.

حسون تأکید کرد: اگر سوریه سرنگون شود، اردن، لبنان و عربستان نیز باقی نخواهند ماند و در منطقه خلیج فارس آتش به پا خواهد شد.

مفتی سوریه فاش کرد که از آغاز جنگ تحمیلی بر سوریه، نامه‌هایی را برای همه مفتی‌ها در کشورهای عربی و حتی قرضاوی و برخی علمای اسلام فرستاده تا برای تقریب نظام و مخالفان تلاش کنند ولی بیشتر آنان پاسخ دادند که دولت‌هایشان اجازه چنین کاری را نمی‌دهند.

شیخ بدرالدین حسون خاطرنشان کرد: حکام و شیوخ عرب و مسلمان باید فورا به دمشق می‌آمدند و نمی‌گذاشتند هیچکدام از طرف‌ها دست به سلاح ببرند و مردم را بکشند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها