امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30585
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات مصر پرونده «محمد بدیع» رهبر گروه اخوان المسلمین و دیگر مسئولان این گروه را به دادگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات مصر پرونده «محمد بدیع» رهبر گروه اخوان المسلمین و دیگر مسئولان این گروه را به دادگاه جنایی ارجاع دادند.

یک منبع قضایی اعلام کرد که «تامر العربی» رئیس دادستانی جنوب قاهره روز چهارشنبه پرونده «محمد بدیع» رهبر گروه اخوان‌المسلمین و دو نائبش «خیرت الشاطر» و «رشاد البیومی» را به دادگا جنایی قاهره ارجاع داد.

بر اساس این ادعا، این افراد متهم به کشتار تظاهرات کنندگان در برابر مرکز گروه اخوان‌المسلمین در جولای هستند.

این منبع گفت پس از آنکه پلیس نتوانست محمد بدیع را بازداشت و احضار کند پرونده وی به صورت غیابی به دادگاه جنایی ارجاع داده شد.

وی افزود که العربی دستور تجدید بازداشت «مهدی عاکف» رهبر سابق گروه اخوان المسلمین و «سعد الکتاتنی» رئیس حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی گروه اخوان المسلمین را داده است.

طرفداران رئیس جمهور برکنار شده از جمله جماعت اخوان المسلمین بر بازگشت به قدرت تاکید داشته و اعلام کرده اند به تحصن و اعتراضات خود برای بازگشت مشروعیت قانون و مرسی به قدرت ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر مقامات مصری این اقدامات اخوان‌المسلمین را خطری برای امنیت ملی این کشور دانسته و برای مقابله با اعتراضات خیابانی تاکید کردند.

در جریان اعتراضات و درگیری‌ها میان طرفداران و مخالفان رئیس جمهور برکنار شده ده‌ها نفر کشته و صدها نفر مجروح شدند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها