امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30597
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 91
یک منبع نظامی ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حقایق جاری در سامانه مسافربری «العباسیین» در دمشق را ...

یک منبع نظامی ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حقایق جاری در سامانه مسافربری «العباسیین» در دمشق را تشریح و تاکید کرد که عناصر مسلح تنها 4 ساعت کنترل ساختمان سازمان برق و سامانه مسافربری العباسیین در جوبر را در دست داشتند.

همچنین اطلاعات موجود به این نکته اشاره می‌کند که حدود 45 فرد مسلح به سازمان برق این منطقه نفوذ کردند که نقطه تلاقی منطقه «جوبر» با شهر «دمشق» تلقی می‌شود.

براساس این اطلاعات افراد مسلح در حمله خود به سازمان برق منطقه جوبر بر تونلی تکیه کرده بودند که به تازگی آن را در این منطقه حفر کرده بودند و از طریق این تونل توانسته بودند به سازمان برق ورودی منطقه جوبر راه پیدا و از آنجا به داخل ساختمان نفوذ کنند و 4 ساعت کنترل آن را به دست گیرند و طی این مدت تک تیراندازان عناصر مسلح پشت بام این ساختمان مستقر و اقدام به شلیک به سمت شهروندان سوری کردند که درحال تردد در این منطقه بودند.

بنابر اظهار این منبع نظامی سوری یگان‌های ارتش سوریه به سرعت این محل را به محاصره در آورده و در این راه از یگان‌های توپخانه مستقر در نزدیکی «برج المعلمین» برای هدف قرار دادن تجمعات عناصر مسلح وابسته به گروه «جبهة النصرة» در سازمان برق کمک گرفتند.

این منبع نظامی سوری در گفت‌وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که یگان‌های ارتش سوریه به تدریج پیشروی به سمت منطقه را آغاز کردند و با حمایت آتش توپخانه پس از ورود به طبقات اولیه مقر سازمان برق با عناصر مسلح در طبقات دیگر آن درگیر شوند و پس از 4 ساعت تقریبا تمام ساختمان را از وجود افراد مسلح پاکسازی کردند.

وی توضیح داد: به محض آغاز عملیات ارتش سوریه برای مقابله با افراد مسلحی که سازمان برق منطقه جوبر را به تصرف خود در آورده بودند، دیگر گروه‌های تروریستی مستقر در جوبر با گشودن سه جبهه اقدام به گشودن آتش جهت حمایت از عناصر مسلح در ساختمان سازمان برق کردند تا از فشار عملیات ارتش سوریه بر آنها بکاهند که یکی از محورها، محور «مانع میسلون» بود که عناصر مسلح تلاش می‌کردند، از آن سمت ضمن کمک به عناصر مسلح مستقر در ساختمان سازمان برق به سامانه مسافربری «العباسیین» هم نفوذ کنند.

به این ترتیب عناصر مسلح منطقه میسلون جبهه دیگری از سمت دمشق در سامانه مسافربری «العباسیین» گشودند که با مقابله ارتش سوریه مواجه شدند که در مقابل این گروه‌های مسلح اقدام به حمله خمپاره‌ای و موشکی به این سامانه مسافربری با موشک‌های محلی کردند که موجب وقوع آتش سوزی‌های بزرگ در آن شد و تا زمان انجام مصاحبه درگیری میان نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح در منطقه اطراف سامانه مسافربری ادامه داشت.

به گفته این منبع آگاه هم اکنون درگیری‌ها در منطقه جوبر در مسیر «برج المعلمین» و اطراف «شرکت سادکوب» تمرکز پیدا کرده و نیروهای امنیتی ارتش سوریه شمار زیادی از عناصر مسلح را به قتل رساندند که برای سومین بار طی دو روز اخیر به این منطقه حمله کرده بودند.

برخی از منابع خبری وابسته به گروه‌های مسلح تاکنون از عقب نشینی و ناکامی افراد مسلح در این مناطق سخنی به میان نمی‌آورند و همچنان اظهار می‌کنند که افراد مسلح بر سازمان برق و برج المعلمین و سامانه مسافربری المعلمین تسلط دارند، در حالی‌که این آگاه نظامی با بیان اینکه ده‌ها فرد مسلح در جریان عملیات‌های ارتش به قتل رسیدند، تاکید کرد که نیروهای ارتش سوریه درحال حاضر امنیت کامل سامانه مسافربری المعلمین را در دست دارند و مهمترین مسیر ارتباطی برج المعلمین در مرکز جوبر به سازمان برق جوبر را قطع کرده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار