امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30599
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۳
تعداد بازدید: 192
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع تونس امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای از مردم این کشور خواست در پی کشته شدن هشت نظامی به دست گروهی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع تونس امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای از مردم این کشور خواست در پی کشته شدن هشت نظامی به دست گروهی مسلح وابسته به القاعده در مغرب عربی هوشیار باشند.

در این بیانیه آمده است: امنیت تونس مسئولیتی مشترک است که همه و هر کس در جایگاه خود در آن سهیم است و این موضوع ما را به هوشیاری و دوری از خشونت و سوء استفاده از مفاهیم ملی فرا می‌خواند.

وزارت دفاع تونس گفت: باید منافع عالی کشور را در اولویت قرار داد تا روند انتقال دموکراسی با موفقیت همراه باشد و از عزت و اعتلای شان کشور در جهان دفاع کرد.

وزارت دفاع تونس تاکید کرد: نهاد نظامی در تونس همواره متعهد به بی طرفی و به دور از کشمکش‌های سیاسی است و از هیچ حزب سیاسی جانبداری نمی‌کند و این امر عامل اساسی در عملکرد موفق آن بوده است.

وزارت کشور تونس مردم این کشور از طبقات مختلف اجتماعی و نهادهای جامعه مدنی را به همبستگی با ارتش ملی فراخواند.

ده‌ها تن از نمایندگان مجلس ملی موسسان و هزاران تن از مخالفان تونسی که از روز شنبه گذشته در میدان باردو در مقابل مجلس موسسان تحصن کرده اند امروز چهارشنبه بر ادامه تحصن خود با تحقق مطالباتشان که شامل سرنگونی دولت، انحلال مجلس موسسان و تشکیل دولت نجات ملی است تاکید کردند.

سخنگوی تحصن کنندگان در میدان باردو امروز اعلام کرد که نقشه راهی برای مرحله آتی در تونس به زودی مهیا می‌شود.

دلیله مبارک مصدق به رادیو شمس اف ام این کشور گفت: امشب نقشه راه مرحله آتی در تونس آماده می‌شود که شامل جزئیات و تاریخ مرحله پیش رو با حضور برخی از دبیران کل احزاب مخالف است.

وی تاکید کرد: انحلال دولت بدون انحلال مجلس موسسان تلاشی برای فریب دادن مخالفان، کسب فرصت و بازگشت حزب النهضه به مربع سیطره بر قدرت است.

حزب اسلام گرای النهضه و متحدان آن دیروز در بیانیه ای آمادگی خود را برای تشکیل دولت وحدت ملی اعلام کردند.

این حزب در عین حال توضیح نداد که تشکیل دولت شایسته سالار ملی را به جای دولت ائتلاف ملی سیاسی در تونس به رسمیت می‌شناسد یا خیر.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها