امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3062
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران با «نیکلای آزاروف» نخست وزیر اوکراین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران با «نیکلای آزاروف» نخست وزیر اوکراین دیدار کرد.

خلیلیان با ابلاغ سلام گرم معاون اول رئیس جمهوری ایران به همتای اوکراینی خود، اظهار داشت: خوشبختانه مناسبات 2 کشور متین و مستحکم بوده و طی 20 سال گذشته ظرفیت‌های خوبی در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و اقتصادی ایجاد شده و در حال حاضر تراز تجاری بین 2 کشور بیش از یک میلیارد و دویست و هفتاد میلیون دلار می‌باشد. امیدوار هستیم که این روند همچنان رو به جلو بوده و  ظرفیت تراز تجاری فعلی به 3 برابر افزایش یابد.

خلیلیان با دعوت معاون اول رئیس جمهور ایران از نخست وزیر اوکراین برای سفر به ایران ابراز امیدواری کرد که در اولین فرصت ممکن وی به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده و ظرفیت‌های دو کشور هرچه بیشتر گسترش یابد.

آزاروف با اشاره به اینکه ایران کشوری بزرگ و با اهمیت برای اوکراین قلمداد می‌شود، گفت: ما آمادگی داریم که زمینه‌های روابط را در بخش‌های کشاورزی، اقتصادی، فرهنگی، تجاری و اجتماعی گسترش دهیم و با اشاره به تمدن بزرگ ایران اشاره کرد که در اولین فرصت از ایران بازدید کرده و راه‌های گسترش همکاری‌ها را مورد بررسی قرار دهد.

همچنین اظهار داشت: می‌بایست در اولین فرصت کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور برگزار شود و پتانسیل‌های جدید در این کمیسیون مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد. رئیس طرف اوکراینی را نیز تعیین کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها