امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30622
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، الحاج آدم یوسف، معاون دوم رئیس جمهور سودان تاکید کرد که این کشور امیدوار است مجبور نشود پس از اقدامات خوب ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، الحاج آدم یوسف، معاون دوم رئیس جمهور سودان تاکید کرد که این کشور امیدوار است مجبور نشود پس از اقدامات خوب صورت گرفته از سوی جوبا برای پایان دادن به اختلافات بر سر حمایت از شورشیان، صادرات نفت از سودان جنوبی را متوقف کند.

سودان که تنها گذرگاه صادرات نفت سودان جنوبی به شمار می‌رود تهدید کرده بود اگر دولت سودان جنوبی به حمایت از شورشیان در مرز مشترک دو کشور پایان ندهد، از صادرات نفت این کشور جلوگیری خواهد کرد.

این در حالی است که سودان جنوبی چنین اتهاماتی را تکذیب می‌کند.

با این حال دولت سودان برای مدت دو هفته  انسداد مسیر انتقال نفت سودان جنوبی را به تعویق انداخته  است تا اتحادیه آفریقا تحقیقاتی را درباره شکایات خارطوم انجام دهد.

الحاج آدم یوسف معاون رئیس جمهور سودان به مقامات کشورهای منطقه دریاچه های بزرگ طی نشستی در کنیا گفت: امیدوارم روابط خوب و گام‌های خوبی که طی دو هفته گذشته انجام شده است بتواند به ادامه پمپا نفت سودان جنوبی کمک کند و امیدواریم که بار دیگر پمپا نفت متوقف نشود.

یوسف گفت: خارطوم کاملا مطمئن است که شورشیان همچنان از سوی سودان جنوبی حمایت می‌شوند.

معاون رئیس جمهور سودنا گفت: هنگامی که مطمئن شویم که سودان جنوبی حمایت خود را از این شورشیان متوقف کرد دیگر مانعی بر سر روابط خوب بین دو کشور نیست.

اعلام حمایت الجزایر از تونس در مبارزه با تروریسم

از سوی دیگر الجزایر امروز چهارشنبه کشته شدن هشت نظامی تونسی را به دست گروهی تروریستی در جبل الشعانبی در غرب این کشور محکوم کرد.

عمار بلانی سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه الجزایر اعلام کرد: الجزیره به شدت اقدام بزدلانه تروریست‌ها را در کشتن 8 نظامی تونسی در جبل الشعانبی در القصرین محکوم می‌کند.

بلانی ضمن ابراز همدردی با قربانیان این حمله تروریستی افزود: الجزیره با مقامات و نیروهای سیاسی و اجتماعی در تونس در جنگ با تروریسم کاملا اعلام همبستگی می‌کند.

افراد مسلح دوشنبه در حمله به یک گشتی ارتش تونس در منطقه جبل الشعانبی در غرب تونس در نزدیکی مرز الجزایر هشت نظامی را کشتند.

اعتراضات مسلحانه صادرات نفت لیبی را 70 درصد کاهش داد

عبدالباری العروسی، وزیر نفت لیبی امروز چهارشنبه اعلام کرد که صادرات نفت خام این کشور به نسبت 70 درصد کاهش یافته است.

وی افزود: نگهبانان مسلح که مسئول تامین امنیت در تاسیسات نفتی لیبی هستند چهار پایانه صادر کننده نفت را بسته‌اند به همین جهت صادرات نفت به پایین ترین سطح خود از سال گذشته تاکنون رسیده است.

لیبی تلاش می‌کند سطح تولید یک میلیون و 600 هزار بشکه نفت در روز را پس از موج اعتراضات و اعتصاب‌ها در بخش نفت این کشور حفظ کند.

العروسی گفت: افراد مسلحی که بنا شده است امنیت چهار پایانه اصلی نفت در لیبی را تامین کنند در اعتراض به پایین بودن دستمزد خود پایانه‌ها را بسته‌اند و برخی نیز خواستار تغییر مدیریت برخی شرکت‌های نفتی هستند.

وزیر نفت لیبی گفت:پایانه های السدره، راس لانوف، مرسی البریقه و مرسی الحریقه تعطیل هستند.

وزیر نفت لیبی گفت: تولید نفت امروز از یک میلیون و 400 هزار بشکه در روز به 330 هزار بشکه در روز رسیده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها