امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30632
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۲
تعداد بازدید: 204
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، علی زیدان در نشست خبری که با حضور وزیران نفت و بهداشت لیبی برگزار شد گفت: دولت تصمیم گرفت کابینه ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شینهوا، علی زیدان در نشست خبری که با حضور وزیران نفت و بهداشت لیبی برگزار شد گفت: دولت تصمیم گرفت کابینه بحران را که علاوه بر نخست وزیر، دو معاونش و رئیس دستگاه اطلاعات عمومی لیبی، وزیران امور خارجه، دادگستری، کشور و دارایی این کشور در آن عضو هستند تشکیل دهد.

زیدان تصریح کرد: فعالیت دیگر وزارتخانه ها نیز به طور طبیعی ادامه دارد.

نخست وزیر لیبی گفت که ترمیم کابینه فقط در خصوص برخی از سمت های وزارتی صورت می گیرد.

نخست وزیر لیبی تاکید کرد دولت بحران به معنای پایان کار دیگر وزارتخانه ها نیست ولی اعضای کابینه بحران نشست های مهم و زیادی را به خصوص برای بررسی دو پرونده امنیت و توسعه که به چالشی برای کشور تبدیل شده است و باید بر آن متمرکز بود برگزار خواهند کرد.

نخست وزیر لیبی در حالی از تشکیل دولت بحران سخن می گوید که این کشور با وخامت اوضاع امنیتی به خصوص در طرابلس پایتخت و در بنغازی در شرق لیبی روبه رو است.

یک وزیر نظام قذافی به اعدام محکوم شد

از سوی دیگر به گزارش خبرگزاری فرانسه امروز چهارشنبه حکم اعدام احمد ابراهیم یک مسئول سابق نظام معمر القذافی به دلیل نقش وی در سرکوب خونبار قیام سال 2011 این کشور صادر شد.

دادگاه شهر مصراته امروز احمد ابراهیم را به جرم ضربه به امنیت ملی و تحریک به سرکوب تظاهرات کنندگان در جریان قیام سال 2011 این کشور به اعدام محکوم کرد.

احمد ابراهیم از بیستم اکتبر 2011 در مصراته در بازداشت به سر می برد و امروز به اعدام با تیر محکوم شد.

احمد ابراهیم که از نزدیکان معمر القذافی است چندین مسئولیت در نظام سابق داشته است که از جمله آن وزیر آموزش و پرورش در دهه 80، معاون رئیس پارلمان و یکی از مسئولان کمیته انقلابی نظام قذافی بود.

ابراهیم از اعضای کاروان معمر القذافی در اکتبر 2011 بود که در حال فرار از شهر سرت لیبی هدف بمباران ناتو قرار گرفت و به همراه قذافی توسط انقلابیون اسیر شد.

احمد ابراهیم را مغز متفکر نظام قذافی می خواندند و آخرین منصب وی در نظام قذافی رئیس دفتر تحقیقات کتاب سبز بود که محتوای تفکرات سیاسی قذافی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها