امروز : دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 27
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30641
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بازرسان سازمان ملل «در اسرع وقت» برای بررسی موارد ادعایی حملات شیمیایی به سوریه سفر می‌کنند. ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بازرسان سازمان ملل «در اسرع وقت» برای بررسی موارد ادعایی حملات شیمیایی به سوریه سفر می‌کنند. این خبر را سخنگوی سازمان ملل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد و افزود که در این بازرسان در سفر خود سه منطقه را مورد بازرسی قرار می‌دهند.

«آکه سلستروم» بازرس ارشد و «آنگلا کانه» نماینده ارشد سازمان ملل در امر خلع سلاح هفته گذشته برای تعیین چارچوب تحقیقات و به دعوت دولت سوریه به این کشور سفر کردند. بعد از این سفر بود که سلستروم از توافق با دولت سوریه خبر داد و گفت به زودی گزارش سفر را به «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل ارائه می‌دهد.

آنطور که سخنگوی سازمان ملل در بیانیه خود اعلام کرده، هیئت بازرسان سازمان ملل در سفر خود به سوریه، قرار است سه منطقه از جمله منطقه «خان العسل» را مورد بازرسی قرار دهند.

روز 19 مارس حمله‌ای شیمیایی‌ای در منطقه «خان العسل» انجام شد. بلافاصله بعد از این حمله بود که مخالفان دولت را به انجام آن متهم کردند، با این حال دولت سوریه می‌گوید مخالفان عامل این حمله بوده‌‌اند و به همین منظور تحقیقات سازمان ملل در این مورد را خواستار شد.

دو هفته قبل گروهی از بازرسان روسی پس از بازدید از این منطقه اعلام کردند که مخالفان عامل این حمله بوده‌اند. به گفته آن‌ها، مخالفان از عامل اعصاب «سارین» در این شهر استفاده کرده‌اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها