امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3065
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 164
به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز در گزارشی به قلم «کارول جی. ویلیامز»، که به مساله انتخابات ریاست‌جمهوری ایران و ارتباط آن با برنامه ...

به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز در گزارشی به قلم «کارول جی. ویلیامز»، که به مساله انتخابات ریاست‌جمهوری ایران و ارتباط آن با برنامه هسته‌ای کشورمان اختصاص داشت، اذعان کرد که تشدید تحریم‌ها بر ضد ایران می‌تواند شرایط امنیتی خاورمیانه را بدتر کند.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، «در میان سیاست‌گذاران بانفوذ سیاست خارجی این تفکر در حال قوت گرفتن است که تشدید تحریم‌ها علیه ایران به‌خاطر برنامه هسته‌ای این کشور، وضعیت خشونت‌بار امنیتی خاورمیانه را وخیم‌تر خواهد کرد.»
 


 

«جان کری»، وزیر امور خارجه آمریکا هفته پیش از کنگره این کشور خواست تا به طرحی که مجازات‌های بیشتری را علیه ایران وضع می‌کرد، رای ندهد. وی از کنگره خواست تا پنجره را برای فعالیت‌های دیپلماتیک آتی باز بگذارد.

این در حالی است که گروهی از مقامات سابق دیپلماتیک، امنیتی و نظامی آمریکا نیز در گزارشی تحت عنوان «گزینه راهبردی در خصوص ایران: توازن فشار و دیپلماسی»، به ایالات متحده توصیه کرده‌اند که توان خود را برای مذاکره مستقیم با ایران به کار بندد.

واشنگتن با همراهی اتحادیه اروپا، از تابستان گذشته تحریم‌هایی را که نسبت به گذشته سخت‌تر بودند، علیه ایران اعمال کرده است. این تحریم‌ها که به بهانه عدم انجام وظایف بین‌المللی توسط ایران در حوزه برنامه هسته‌ای این کشور علیه ایرانیان اعمال شده است، مجازات‌هایی را برای شرکت‌ها و کشورهای تعامل کننده با ایران در عرصه مالی و حوزه انرژی در نظر می‌گیرد.

ایران ضمن تاکید بر ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای خود تاکید می‌کند که تحریم‌ها قادر نخواهند بود در اراده این کشور برای توسعه فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای خلل وارد کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها