امروز : جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 24
۲۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30653
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، وزارت امور خارجه روسیه به مسئله استرداد "الکساندر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، وزارت امور خارجه روسیه به مسئله استرداد "الکساندر پانین" تبعه روس که به تازگی در جمهوری دومینیکن دستگیر شده و به درخواست آمریکا به این کشور استرداد داده شده، واکنش نشان داد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه در این رابطه آمده است: مسلما ما بطور جدی نگران این وضعیت هستیم که بار دیگر یک شهروند روسی به دستور دولت آمریکا در کشور ثالثی دستگیر شده است. ما معتقدیم که چنین سیاستی که در حال تبدیل شدن به تمایلی نادرست است، کاملا غیرقابل قبول و غیرقابل تحمل است.

در این سند تاکید شده است: ما بارها به طرف آمریکایی اعلام کرده‌ایم که ادعاهایی قضایی نسبت به هموطنان روسی بر اساس توافقات دوجانبه در زمینه کمک حقوقی در مسائل قضایی (امضاء شده در سال 1999) باید با درخواست از ارگان‌های انتظامی روسیه صورت بگیرد، ولی ما همچنان شاهد عدم پایبندی به این توافقنامه و تکرار دستگیری شهروندان روسی در کشورهای ثالث به دستور دولت آمریکا هستیم.

دستگاه دیپلماسی خارجی روسیه اعلام کرده است که تمامی اقدامات لازم برای بازگرداندن به میهن را انجام خواهد داد. نماینده سفارت روسیه در آمریکا در تاریخ 26 جولای با الکساندر پانین که در حال حاضر در زندانی در ایالت جورجیای آمریکا بسر می‌برد، ملاقات کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار