امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30656
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با صدور اطلاعیه‌ای از آحاد مردم برای ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با صدور اطلاعیه‌ای از آحاد مردم برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.

در این اطلاعیه با اشاره به عظمت روز جهانی قدس و مسجد‌الاقصی، از آن به عنوان آغازی دوباره در سرفصل تحولات سیاسی و فرهنگی جهان در مسیر اتحاد مسلمانان یاد شده و در ادامه آمده است: آرمان آزادی قدس شریف در حالی وارد 65 سالگی خود می‌شود که توطئه‌های مختلف برای نابودی و فراموشی و انحراف خود را پشت سر گذاشته است و در این بین توجه ملت آزاده ایران و جهان به اولین قبله مسلمین نشان از عمق توجه، عشق و ارادت مردم به مسجد به عنوان مردمی‌ترین پایگاه معنوی دنیای اسلام دارد.

این اطلاعیه در ادامه روز قدس را نماد عینی تحقق وحدت مسلمانان جهان و مسجد‌الاقصی را نشانه مقاومت مردمی آزاده در برابر اشغالگرانی غاصب به حقوق مسلم فردی و اجتماعی یک ملت دانست.

در این اطلاعیه همچنین ضمن تاکید بر نقش اثر‌گذار مساجد در شکل‌گیری پیروزی انقلاب اسلامی و حماسه هشت سال دفاع مقدس، مسجد را مستحکم‌ترین پایگاه مردمی در برابر هجمه‌های گوناگون دشمنان به ویژه در عرصه فرهنگ دانست.

در بخش پایانی اطلاعیه مذکور آمده است: اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با تبعیت از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) که فرمودند «مردم ایران به عنوان متولیان روز قدس، باید کاری بکنند که برای دیگر ملت‌ها سرمشق شود؛ چون هر سال ملت‌های دیگر در گوشه و کنار، حتی در خود اروپا و جاهای دیگر به تبع شما، روز قدس را گرامی می‌دارند» ضمن حضوری هوشمندانه و فعال در راهپیمایی جمعه 11 مرداد روز جهانی قدس، برائت و انزجار خود از رژیم سفاک و اشغالگر اسرائیل و حامیان تروریست و جنایتکار آن را اعلام داشته و با حضور در راهپیمایی پرشکوه این روز، تجدید میثاقی دوباره با آرمان‌های امام خمینی (ره) و ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) خواهند داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها