امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30670
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "محمودرضا سجادی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو اعلام کرد که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "محمودرضا سجادی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو اعلام کرد که مقامات تهران در انتظار پیشنهاد خاص روسیه در خصوص تحویل سامانه‌های موشکی «آنتی-2500» بجای موشک‌های «اس-300» هستند.

سجادی روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی در این خبرگزاری در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در این مورد گفت: من فکر می‌کنم که ابتدا روسیه باید این مسئله (امکان تحویل سامانه‌های موشکی «آنتی-2500» بجای «اس-300») را با دقت بررسی کرده و سپس پیشنهاد خاص خود در این رابطه را به طرف ایرانی مطرح کند. یعنی در واقع ما هم صحبت‌های زیادی در این رابطه شنیده‌ام، ولی تاکنون پیشنهاد مشخصی در این خصوص دریافت نکرده‌ایم.

این دیپلمات بلندپایه با ذکر اینکه ایران با طرف روسی مذاکراتی در رابطه با موضوع شکایت تهران در مورد لغو قرارداد فروش سامانه‌های موشکی «اس-300» داشته است، افزود: برای حل این مشکل ما آماده مذاکره هستیم و این موضوع (تحویل موشک‌های «آنتی-2500») می‌تواند در چارچوب این مذاکرات مطرح و مورد بررسی قرار بگیرد.

ایران پیش از این پیشنهاد روسیه برای تحویل موشک‌های «تور.ام 1» در ازای موشک‌های «اس-300» را برای دفاع مطمئن از خاک خود را چندان مناسب ارزیابی نکرده بود.

قرارداد فروش سامانه‌های موشکی «اس-300» به ایران در سال 2007 امضا شد، ولی در سال 2010 طرف روسی با توجه به تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص تحریم تسلیحاتی ایران، این قرارداد را لغو کرد. ایران در پاسخ از روسیه به مجامع قضایی بین‌المللی شکایت کرده و خواستار پراخت غرامتی معادل 4 میلیارد دلار شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها