امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30694
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 89
«سید عظیم کبرزانی»، استاد دانشگاه هرات در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درخصوص ضرورت توجه به ...

«سید عظیم کبرزانی»، استاد دانشگاه هرات در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درخصوص ضرورت توجه به بزرگداشت روز جهانی قدس اظهار داشت که قدس اولین قبله مسلمین جهان و جایگاهی است که پیامبر خدا (صلی‌الله) در ابتدای رسالتش به آن سو نماز خوانده است.

وی افزود: من به عنوان یک مسلمان به عروج پیامبر خدا (صلی‌الله) از این مکان به عرش اعلی معتقدم، شبی که پیامبر خدا جمعی از پیامبران را در این مکان مقدس امامت داد.

کبرزایی افزود: معتقدم که عزت مسلمانان جهان با رهایی قدس از تجاوز ددمنشانه اسرائیل غاصب متصور است.

این استاد دانشگاه هرات خاطرنشان کرد که کشورهای کوچک و بزرگ منطقه که ادعای رهبری جهان اسلام را دارند در پی آن هستند که از فضای ایجاد شده در فلسطین برای جلب توده‌های مردم و حکومت‌ها استفاده سیاسی کنند و از بعد دیگر امتیازاتی را از ابر قدرت حمایت‌کننده اسرائیل یعنی آمریکا به دست آورند.

سید عظیم کبرزانی همچنین گفت: تفکر و تأمل در مورد قدس بحث اعتقادی است، ما به عنوان مسلمان و بر اساس دستورات دینی خود مستلزم پیروی از این امر خطیر هستیم که هر جایی که وضعیت برادر مسلمان ما در خطر افتاد از او حمایت کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد که بی‌گمان کشتار، بی‌رحمی، تجاوز و غارت مال برادران مسلمان فلسطینی ما که سال‌ها رنج این عذاب‌ها را می‌کشند برای ما به عنوان مسلمان مهم است، زیرا بر اساس  رسالت دین اسلام تمام مسلمانان برادر یکدیگر هستند و فراموشی یک ملت مظلوم گناه کبیره است.

این حقوقدان افغان تأکید کرد: از بعد دیگر بیت‌المقدس در کنار مکه مکرمه و مدینه منوره از اماکن مقدس این امت اسلامی به شمار می‌آید.

وی افزود: قدس شریف قبله اول مسلمانان و محل ظهور ادیان و پیامبران الهی است، چون جایگاه قدس برای مسلمانان بسیار رفیع است، سرنوشت و تصمیم‌گیری‌های مربوط به آن نیز تنها بستگی به فلسطینی‌ها نداشته بلکه به کل امت اسلامی بر می‌گردد.

این استاد دانشگاه هرات در ادامه گفت: اکنون این که چرا فلسطین به نوعی فراموش شده است، به علت فراموشی کشورهای عربی و حکومت‌های مستبد حاکم بر ملت‌ها است.

وی خاطر نشان کرد: خوب می‌دانیم که عربستان سعودی، قطر و اردن از همپیمانان بسیار قوی آمریکا در خاورمیانه هستند و این امر قاعدتاً بر اساس منافع اسرائیل رقم خورده است.

کبرزایی اظهار داشت که بی‌گمان گسترش و رونق بازار اقتصاد آمریکا وابسته و منوط به تصامیم اتخاذ شده یهودیان است و غربی که ادعای دموکراسی دارد آیا می‌تواند در مورد «هولوکاست» حرفی به زبان آورد؟ چرا؟ چون حرف، حرف یهودیان حاکم بر اقتصاد منطقه و جهان است.

وی افزود: منافع غرب وابسته به سرمایه‌داران و غول‌های اقتصادی اسرائیلی است و هر گاه بخواهند به اقتصاد آمریکا و اروپا صدمه وارد کنند، می‌توانند.

این کارشناس افغان تصریح کرد که حتی نظام انتخاباتی و سیاسی آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی، وابسته به حمایت‌های یهودیانی است که در آمریکا مستقر هستند.

سید عظیم کبرزایی شرکت و حضور فعال در مراسم حمایت از قدس در کشورش را مسئولیتی برای حمایت معنوی از ملت فلسطین عنوان کرد و افزود: بیداری امت اسلامی نه به عنوان یک شعار، بلکه در صحنه عمل برای آگاهی از برنامه‌های شوم دشمنان اسلام وظیفه همگانی هر فرد مسلمان است.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها