امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30702
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری فارس، «راشد الغنوشی» رهبر جنبش اسلام گرای النهضه در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط تاکید کرد که از همه پیشنهادهایی که ...

به گزارش خبرگزاری فارس، «راشد الغنوشی» رهبر جنبش اسلام گرای النهضه در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط تاکید کرد که از همه پیشنهادهایی که با هدف حمایت از روند پیشرفت دموکراسی در تونس مطرح می‌شود، استقبال می‌کند.

وی افزود: ما برای بررسی همه پیشنهادهایی که در حمایت از روند انتقال دموکراسی در تونس ارائه می‌شود اعلام آمادگی کردیم به خصوص که کشورمان با شرایط دشواری روبه رو است که نهایت تلاش ما را برای مبارزه با تروریسم می‌طلبد.

رئیس حزب النهضه که رهبری ائتلاف حاکم بر تونس را برعهده دارد تاکید کرد: در راستای خدمت به منافع ملی ما دستان خود را به سوی همگان دراز می‌کنیم تا راهی برای برون رفت کشور از وضعیت انتقالی پیدا کنیم.

الغنوشی گفت: من به دولت تکنوکراتی (شایسته سالار) که جایگزین کابینه‌ای سیاسی شود اعتقادی ندارم اگر بخواهد اینگونه دولتی روی کار آید پس چرا انتخابات برگزار کردید در حالی که انتخابات تنها راه تشکیل قدرت است.

رئیس حزب اسلام گرای النهضه تونس تاکید کرد: برخی طرف‌های سیاسی با سوء استفاده از شرایط و تحولات کشور به دنبال باج گیری سیاسی از دولت هستند.

الغنوشی حوادث کشورش را با اوضاع مصر در ارتباط خواند و گفت: کسانی که این برنامه‌ها را در تونس به راه انداخته‌اند گمان می‌کنند که می‌توانند سناریوی مصر را در تونس تکرار کنند اما نمی‌دانند که صحنه‌های ریخته شدن خون جوانان مصری موجب شد که تونسی‌ها از این سناریو نفرت داشته باشند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار