امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3071
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 1222
به گزارش فارس و به نقل از خبرگزاری «جمهور»، «اچ. دی. پولمبو» درخصوص تجهیز نیروی هوایی افغانستان گفت: هواپیماهایی از نوع «سوپر توکانو»  ( SUPER ...

به گزارش فارس و به نقل از خبرگزاری «جمهور»، «اچ. دی. پولمبو» درخصوص تجهیز نیروی هوایی افغانستان گفت: هواپیماهایی از نوع «سوپر توکانو»  ( SUPER TUCANO) برای تجهیز نیروهای هوایی افغانستان خریداری شده‌اند که سال آینده میلادی در اختیار این نیروها قرار می‌گیرند. 
این هواپیماها در کنار اجرای عملیات اطلاعاتی، می‌توانند اهدافی را نیز به طور دقیق مورد حمله قرار دهند.

چندی پیش ایالات متحده آمریکا قرارداد خرید هواپیماهای کوچک جنگی را برای نیروی هوایی افغانستان، با یک شرکت برزیلی به نام «ایمبرایر» امضا کرده بود.
شرکت ایمبرایر گفت: بر اساس این قرارداد، 20 هواپیما به ارزش 427 میلیون دلار در اختیار یک شرکت آمریکایی در ایالت «فلوریدا» قرار می‌گیرد.

قرار است نیروهای بین‌المللی در سال 2014 افغانستان را ترک کنند، در حالی که وقت زیادی به خروج این نیروها باقی نمانده، ارتش افغانستان تا کنون نیروی هوایی منظم ندارد.
مقامات افغان بارها از متحدان بین‌المللی خود خواسته‌اند تا نیروهای هوایی افغانستان را تقویت و تجهیز کنند تا آنها در آینده بدون کمک نیروهای بین‌المللی، توانایی دفاع از افغانستان را داشته باشند.

نیروی هوایی افغانستان در مجموع بیشتر از هواپیماهای روسی استفاده می‌کند، اما با سپردن بیست هواپیما برای نخستین بار، هواپیماهای ساخت برزیل در نیروی هوایی افغانستان شامل خواهند شد.

این اقدامات در حالی است که وزیر دفاع ملی افغانستان چندی پیش، خواستار همکاری بیشتر ایالات متحده آمریکا در زمینه تقویت و تجهیز نیروهای هوایی افغانستان شده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها