امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۲۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 30716
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه کشورمان در بیانیه‌ای، فرارسیدن روز جهانی قدس، این یادگار ارزشمند معمار کبیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه کشورمان در بیانیه‌ای، فرارسیدن روز جهانی قدس، این یادگار ارزشمند معمار کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را به تمامی مسلمانان و مردم آزاده جهان تبریک و تهنیت گفت.
در این بیانیه آمده است: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس در شرایطی از راه می‌رسد که مسأله قدس شریف و فلسطین به عنوان مهمترین دغدغه جهان اسلام، همچنان سمبل همبستگی و نقطه ثقل وحدت امت اسلامی در رویارویی با رژیم اشغالگر قدس و نمادی از مقابله مسلمانان و مستضعفان جهان با طرح‌های استکباری می‌باشد.
این بیانیه می‌افزاید: حضرت امام خمینی (ره) با نام گذاری و اعلام روز جهانی قدس، یک تکلیف اسلامی - انسانی را برای همه مسلمانان و مردم آزاده جهان یادآور گردید تا با برگزاری گسترده این مراسم؛ ضرورت حمایت از حقوق قانونی مردم فلسطین را در اقصی نقاط گیتی به عنوان نمادی از مقابله با ظلم، اشغالگری، تروریسم دولتی و تبعیض نژادی صهیونیستی با تاکید بر تحقق آزادی و عدالتخواهی تثبیت کرده و در تاریخ جهان ماندگار سازند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این بیانیه تصریح کرد: در این میان آمریکا و دیگر حامیان رژیم صهیونیستی در طول سال‌های گذشته، تلاش کردند تا با کوچک شمردن مسئله قدس، آن را مسئله‌ای عربی یا ملی نشان دهند و امروز نیز می‌کوشند تا با بحران سازی در منطقه از جمله ایجاد جنگ نیابتی در سوریه، قضیه فلسطین را از اولویت اول جهان اسلام و منطقه خارج کنند ولی باید بدانند که روز جهانی قدس به عرصة جوشان خشم و ارادة ملت‌ها و افکار عمومی جهانی علیه جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی و صحنة انزوای راهبرد سیاست زور و وحشت تبدیل گردیده است و روند جهانی شدن آن بر مبنای اصول ارزشمند بیداری اسلامی و بصیرت جهانی علیه استکبار و صهیونیسم بین‌الملل، روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است.

این بیانیه در ادامه می‌افزاید: پیام روشن مقاومت فلسطین و بیداری اسلامی در خاورمیانه این است که وحدت و همدلی مردم و رهبران فلسطین و مقاومت و پایداری آنان در برابر اشغاگران، تنها راه نجات بخش امت بوده و بر جهان اسلام و همه ملت‌های آزادیخواه است تا از مقاومت فلسطین که در سنگر اول دفاع از جهان اسلام علیه تروریسم دولتی و نژادپرستی رژیم اشغالگر قدس مشغول نبردی نابرابر است، بیش از پیش حراست و حمایت نمایند.

در این بیانیه تصریح شده که بزرگداشت روز جهانی قدس در شرایطی صورت می‌گیرد که دلاورمردان جبهه مقاومت، یادمان پیروزی شگرف در جنگ 33 روزه لبنان را به عنوان سمبل عزم و اراده جریان مقاومت علیه صهیونیست‌ها گرامی می‌دارند. بالطبع پیروزی‌های مقاومت اسلامی در یک دهه گذشته درکنار موج خروشان بیداری اسلامی و برچیده شدن حاکمیت‌های شبه موروثی غربگرا سبب گردیده تا بار دیگر دولت آمریکا بعنوان حامی و پشتیبان اصلی رژیم صهیونیستی، اکنون در لباس میانجی وارد معرکه جدیدی در رویارویی با این ملت مظلوم گردیده و از آغاز گفت‌وگوهای سازش خبر دهد؛ گفت‌وگوهایی که در چارچوب تدوین شده برای آن، هرگز نمی‌تواند منافع و خواسته‌های مشروع مردم مظلوم فلسطین را تضمین نماید. 

در این بیانیه تاکید شده است: بی تردید شکست‌های پیاپی ارتش تا بن دندان مسلح صهیونیستی در تقابل با جریان مقاومت و اعلام انزجار ملت‌های منطقه از طرح‌های استکباری و همچنین اقدامات ضد انسانی و نژادپرستانه رژیم صهیونیستی؛ باعث شده است تا عرصه بر تجاوزگری اسرائیل غاصب و حامیانش بیش از پیش تنگ تر گردیده و امروز مجدداً بر طبل روند شکست خوردة سازش بکوبند.

در ادامه این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران ریشه اصلی بحران خاورمیانه را تداوم اشغال فلسطین و استمرار خوی تجاوزگری رژیم صهیونیستی می‌داند و معتقد است مشکل خاورمیانه کمبود طرح صلح نیست بلکه اشغال سرزمین‌های متعلق به دیگران، بی توجهی به ریشه‌های بحران، عدم پایبندی رژیم اشغالگر قدس به میثاق‌ها و قوانین بین‌المللی، اصرار بر نادیده گرفتن حقوق تاریخی و مشروع ملت فلسطین و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل آنها به پایتختی قدس شریف است.

در پایان این بیانیه، وزارت امور خارجه بار دیگر از ملت شریف ایران، مسلمانان و آزادی خواهان جهان دعوت کرد تا با شرکت گسترده خود در مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در سراسر جهان، یکبار دیگر مراتب انزجار خود را از اشغالگران فلسطین و قدس شریف و از سیاست‌های رژیم صهیونیستی در هویت سازی جعلی برای قدس شریف و مسجدالاقصی اعلام نمایند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها