امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3072
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۲۴
تعداد بازدید: 135
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، انکوسازانا دلامینی زوما، رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا با صدور بیانیه‌ای از نتایج کمیته سیاسی و ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، انکوسازانا دلامینی زوما، رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا با صدور بیانیه‌ای از نتایج کمیته سیاسی و امنیتی مشترک دو سودان و همچنین هیئت‌های مذاکره کننده دو کشور که طی روزهای دوشنبه و سه شنبه گذشته در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی تشکیل جلسه داده بودند استقبال کرد.

زوما از تلاش‌های کمیته میانجیگر اتحادیه آفریقا به ریاست تابو امبکی، رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی نیز قدردانی کرد.

رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا همچنین از گزارش فرمانده هیات سازمان ملل در سودان (یونسفا) درباره نظارت بر مرزها ابراز خرسندی کرد.

وی همچنین تاکید کرد: اتحادیه آفریقا و شورای امنیت باید تصمیمات لازم برای تحکیم قدرت یونسفا با هدف تضمین اجرای توافقنامه‌ها و غیرنظامی ماندن منطقه عاری از سلاح مورد توافق دو کشور اتخاذ کنند.

زوما توافق دو سودان برای بازگشایی 10 گذرگاه مرزی در امتداد مرزهای مشترک را گامی مهم در روند بهبود و توسعه روابط دو کشور دانست.

از سوی دیگر استان کردفان جنوبی همه ترتیبات فنی و تدارکاتی برای بازگشایی گذرگاه‌های المقینص و التشوین با سودان جنوبی کامل کرد.

الفاضل محمد ونیس یک مقام محلی کردفان جنوبی گفت: توافقنامه بازگشایی گذرگاه‌ها پیروزی بزرگ برای این استان در زمینه‌های تجاری و اقتصادی و عبور و مرور شهروندان است و زیرا با باز شدن گذرگاه‌ها منافع مشترک زیادی از دو کشور تامین خواهد شد.

وی همچنین خواستار افتتاح گذرگاه‌های بیشتری در مرز کردفان جنوبی با سودان جنوبی شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها